Witam i zwracam się z pytaniem, jakie buty do #bieganie z #decathlon będą dobre dla początkującego, waga 100+? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
def

Na poczatek moga byc jakiekolwiek, pewnie i tak zrezygnujesz po tygodniu

Rudolf

@DerSchwarzeMann buty sportowe ze sznurówkami

Zielczan

@DerSchwarzeMann jak dla początkującego to kup takie, które będą wygodne na nodze i będziesz czuł amortyzację podczas biegu, na pierwsze buty to nie ma co świrować, bo i tak musisz poznać jak układasz stopę, czego wymagasz od buta itd. Buty, które ja mogę polecić nie występują w dekaczu, ale może t afisz na nie w martesie czy czymś takim - Nike Pegasus 37

Zioman

@DerSchwarzeMann coś z rodzaju max cushion, może nie Decathlon, ale np. Asics Gel Cumulus 25? Warto rozejrzeć się za promo

pokeminatour

https://www.decathlon.pl/p/buty-do-biegania-meskie-kalenji-jogflow-500-1/_/R-p-325971


Jak chcesz po taniości sprawdzić czy bieganie jest dla ciebie to polecam tę. Od tego modelu już jest jakaś realna amortyzacja ktorą czuć co sprawia że da się biegać, przy tańszych nie czułem amortyzacji przez co miałem różnego rodzaju bóle przy bieganiu. Chociaż nie wiem czy przy wadze 100+kg się sprawdza, testowane przy 80+ kg. W ogóle nie wiem czy przy tej wadze zaleca się bieganie - może lepiej energiczne marsze ?

Coldridge

@DerSchwarzeMann bieganie nie jest zdrowe. Typ co wymyślił jogging zmarł na zawał serca. Obciążone stawy itp. Lepiej robić jakieś kardio/ rower lub iść na basen.

Marcowy_Kot

@DerSchwarzeMann odpuść sobie bieganie przy takiej wadze, (chyba ze masz 195+cm wzrostu), lepiej rower, basen czy wioslarz. Tak jak poprzednicy, stawy sobie rozwalisz i wtedy ani na rower nie wsiadziesz ani nic.

DerSchwarzeMann

Tak, zapomniałem dopisać - 100+ kg i 193 cm XD na początek i tak chciałem marsze szybsze żeby się rozruszać trochę, ale myślę trochę naprzód ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zly_Tonari

@DerSchwarzeMann posłuchaj @Marcowy_Kot. Przy takiej wadze możesz po tygodniu przez 3 lata kolana leczyć.

Zacznij od spacerów godzinnych raz dziennie przez miesiąc. Później marszobiegi krótkie co 2-3 dzień. Jak zejdziesz do górnych widelek prawidłowego BMI wtedy możesz biegać.

Sorokawojcie.ch

Nie przejmuj się wagą - ja zacząłem biegać przy takiej wadze (wzrost ok 190). Na początku warto zacząć od wzmacniania mięśni i diety. Jeśli chodzi o zakupy sprzętu, to na razie tanie i wygodne + karnet na siłownie. Po zrzuceniu kilku kg i kilkuset km przyjdzie czas na wymyślanie

Zaloguj się aby komentować