
Wiceszefowa MON: jest konkretna odpowiedź ze strony ukraińskiej ws. wymiany myśliwców MiG za drony
PapJest konkretna odpowiedź ze strony ukraińskiej; na stole jest oferta: Polska wysyła MiG-i, Ukraina przekazuje drony - poinformowała w czwartek wiceszefowa MON Magdalena Sobkowiak-Czarnecka. Dodała, że rząd „na razie nie rozmawia” o sytuacji, w której Polska miałaby płacić za remont tych myśliwców.
W czwartek w Radiu Zet wiceminister obrony narodowej została zapytana, czemu Polska nie sprzedaje Bułgarii myśliwców MiG-29, skoro ta wyraziła w tej kwestii zainteresowanie.
Sobkowiak-Czarnecka zauważyła, że najpierw podjęta została rozmowa o zakupie MiG-ów ze stroną ukraińską. Dodała, że strona ukraińska „wróciła do stołu” i przesłała Polsce „konkretną propozycję, jak może ta wymiana przebiegać - czyli jakiego rodzaju drony jest w stanie przekazać”. [...]
#wiadomoscipolska #obronność #drony #samolotywojskowe #ministerstwoobronynarodowej #polityka #polskaagencjaprasowa