Sztos

Wczoraj pojawiła się sugestia dodania na Hejto ujemnych głosów. Chciałbym więc zapytać szanownych użytkowników najlepszego portalu WEB 2.0 w Polsce :P, co o tym myślą. Osobiście jestem przeciwny: wystarczy zobaczyć, jak wygląda dyskusja pod znaleziskami na wykopie. Często użytkownik zostaje zalany minusami bez żadnej próby polemiki z tym, co napisał (picrel xD). O ile plusy są konieczne do segregacji treści na serwisie, to minusy posłużą już głównie chowaniu mentalności "małpy razem silne", tj. dyskusji opartej raczej na aklamacji tłumu niż argumentach. Co sądzicie?

b93b8cbf-9740-4240-ab45-6a23689d5089

Bo przywilej uznania czegoś "negatywnym contentem" może być bardzo nadużywany. Jak wspomniałeś - wykop. Często spotykałem z jakimś sensownym komentarzem, a był zminusowany. Więc sam nie wiem czy warto wprowadzać go tutaj. Z drugiej zaś strony, to zależy od nas, jak użyjemy tego czy tamtego.

Lebiediew2 lata temu

@Havelock_Vetinari zwłaszcza, że siła konformizmu (wiem po sobie!) jest tak wielka, że nawet jak ktoś nie minusuje z automatu, to bardzo często nawet takiego zminusowanego komentarza nie przeczyta. Więc plusa też nie da.

CzechGangbang2 lata temu

@Havelock_Vetinari @Lebiediew Wystarczy zero plusów, żeby zobaczyć ze wpis był nieśmieszny/nieinteresujący. (w sensie autor powinien to zrozumieć)

@Lebiediew Dodatkowo te nadmiernie minusowe, były ukrywane. To również nie sprzyjało poznaniu czyjejś opinii.

Lebiediew2 lata temu

@CzechGangbang No właśnie, to jest wystarczające kryterium, czy w wątku na 100 komentarzy warto jakąś odpowiedź przeczytać, czy nie. Dodatkowe negatywne wzmocnienie jest niepotrzebne.

@CzechGangbang Tak jak w obecnym stanie rzeczy. Wszystko jest subiektywne.

JustMe2 lata temu
Rozkmin2 lata temu

Apes strong together !
Cóż, z czasem zobaczymy jak poradzi sobie ten system. Afery z shitpostem anime to zapowiedź czegoś większego. Boję się o okres przejściowy gdy będzie na tyle mało użytkowników że będzie się patrzyło w najnowsze a nie gorące, a jednocześnie będzie tak dużo użytkowników że moderacja nie będzie nadążać, wtedy właśnie przydały by się ujemne łapki. A co wy na to na system w którym można zminusować główne posty, ale komentarze pod nim już nie ?

CzechGangbang2 lata temu

@Rozkmin Ale jakby to miało działać? Ktoś napisze dobry post ale komentarze będą bee czyli ukrywamy czy ktoś napisał kiepski post ale komentarze go wyjaśniły i były okej to też ukrywamy??

Lebiediew2 lata temu

@Rozkmin patrzenie w sztosy już teraz rozwiązuje dla mnie problem shitpostingu :P. Jak ktoś wchodzi na portal dwa, trzy razy dziennie, to takie rozwiązanie się sprawdza.

To czego obecnie rozpaczliwie potrzebujemy to funkcja "zgłoś". Można by też uzależnić pozycjonowanie posta od ilości zgłoszeń, ale nie wliczać ich do jego wyniku explicite.

@Rozkmin Nie jest to jednoznaczne i jak wspomnieliśmy wyżej, może mieć to swoje wady, które mogą mieć nieprzyjemne konsekwencje. Cierpliwie obserwujmy rozwój wypadków i zobaczymy co z tego wyniknie i co zrobi dalej @hejto

0
Rozkmin2 lata temu

@CzechGangbang Pierwszego przypadku nie będzie bo koncept zakłada że komentarze nie będą mogły być Bee, zostaną tak jak teraz. Drugi przypadek, to niech wtedy utworzy drugi, poprawiony post. O ile komentarze zdążyły wyjaśnić już błędny post przed jego ukryciem, ale i nawet wtedy może ktoś się zainteresuje..

0
CzechGangbang2 lata temu

@Rozkmin Raczej wątpię, że ktoś będzie chciał się poprawiać. Prędzej oleje lub usnie post.

0
Rozkmin2 lata temu

@CzechGangbang No i git. Dla mnie taki minusik jest najmniejszy w porównaniu z innymi rozwiązaniami

0
PontyfikatJP22 lata temu

Tez uważam że minusy tutaj były by słabe. Komentarz bez plusów również jest wymowny jak ten zminusowany.

Qaz1232 lata temu

Widzisz, jak by były ankiety to by było łatwiej xD

0

Zaloguj się aby komentować