Hejto.pl
W poniedziałek Ukraina i Mołdawia rozpoczną formalne rozmowy akcesyjne z Unią

W Luksemburgu odbędą się w poniedziałek konferencje międzyrządowe z Ukrainą i Mołdawią, podczas których otwarty zostanie pierwszy klaster negocjacyjny z UE – poinformowała w piątek cypryjska prezydencja w Radzie UE.


Konferencje międzyrządowe z Ukrainą i Mołdawią odbędą się 15 czerwca w Luksemburgu pod przewodnictwem cypryjskiej prezydencji w Radzie UE.


Jak poinformowała w piątek Nikozja, w ich trakcie otwarty zostanie klaster pierwszy tzw. Fundamenty, uznawany za podstawę całego procesu rozszerzenia i obejmujący m.in. reformy wymiaru sprawiedliwości, walkę z korupcją oraz przestrzeganie zasad państwa prawa. Ten pierwszy z sześciu klastrów negocjacyjnych, obejmujący wspomniane już kwestie fundamentalne, takie jak praworządność, funkcjonowanie instytucji demokratycznych i reforma administracji, otwierany jest jako pierwszy i zamykany jako ostatni. [...]


#wiadomosciswiat #ukraina #moldawia #akcesja #uniaeuropejska #politykazagraniczna #polskaagencjaprasowa

Pap

Komentarze (5)

Zaloguj się aby komentować