W poniedziałek armia rosyjska zaatakowała ukraińskie miasta. Rosjanie użyli do tego około 40 rakiet. Jednym z głównych celów była stolica Ukrainy, jedna rakieta została wycelowana w szpital który leczył dzieci chore na nowotwór. W wyniku ataku w Kijowie zginęły 34 osoby, w tym 5 dzieci, ponad 120 osób zostało rannych.

#ukraina #rosja #wojna
https://streamable.com/shntz2
Ciuplowski

Należy sobie uświadomić i na przyszłość zapamiętać, że nie inaczej rosjanie chcieliby postępować z nami.

paulusll

@Ciuplowski Dzisiaj gówno kacapskie wybiło, jeden już dzisiaj stwierdził że to inscenizacja ukraińska...

RedCrescent

@Ciuplowski A dlaczego tylko z nami? Powinnismy uswiadamiac, ze nie tylko Polska ale i Niemcy i Dania i Francja i Hiszpania i Portugalia maja w rosyjskiej wizji taki sam los przewidziany.

Niestety dominuje myslenie "moja chata z kraja" i np: Niemcy moim zdaniem moga komfortowo (czytaj bez zaangazowania) prowadzic swoja gospodarke bo przeciez maja i UKR i POL jako bufor.

Wiec my wydajemy pieniadze nieoptymalnie, malo inwestujemy i w dluzszej perspektywie wciaz bedziemy krwawic pieniedzmi na utrzymanie obecnych zakupow podczas gdy kraj Scholz'a caly na bialo bedzie czerpal profity jak wczesniej np dzieki Nord Stream

Ciuplowski

@RedCrescent świadomości wielu osób to umyka, gdyż obserwują doniesienia z bezpiecznej odległości. Oczywiście, masz rację co do mentalności i dalszych aspiracji rosjan, jak również komfortowego punktu widzenia krajów zachodu.

RedCrescent

@Ciuplowski dziękuję.


Obawiałem się, że tylko ja tak postrzegam sytuację.

John_the_Revelator

kacapia to kraj orków, oni tylko niszczą.

polecam książkę "Cynkowi chłopcy'; są to opowieści wojskowych armii sowieckiej z Afganistanu. za kilka lat tak samo, będą mówić teraźniejsi "gieroje"

RedCrescent

@John_the_Revelator To poczytaj 'wczesniejsza' bo dotyczaca 2WS: Wojna nie ma w sobie nic z kobiety" tej samej autorki.

Pokazuje IMHO troche inna perspektywe bo "motywacje" - jak dziewczyny, kobiety szly "za Stalina" i inne sowieckie/komsomolskie idee na front walczyc z nazizmem.

Dopelnia obrazu "rosyjskiej duszy".


My myslimy ze 5, 500, 5000 tysiecy poleglych rosjan cos z Rosja zrobi - a wychodzi, ze aplikujemy nasza percepcje do ich wizji swiata - co jest bledem (stosunkowo malym w PL ale np w DE/FR chyba wcale niezauwazanym) i raczej nie doprowadzi do wlasciwych wnioskow. Oni moga umierac w imie ideii do ostatniego.

John_the_Revelator

@RedCrescent zastanawiałem się nad tym tytułem... obawiałem (obawiam), że za dużo"feminizmu" będzie w treści tej książki (tytuł bardzo wymowny).

Zachęciłeś.. przełamię się i spróbuję..

Dzięki!

RedCrescent

@John_the_Revelator

Ja nie znam się co to dzisiejszy feminizm więc bądź wyrozumiały.

Tak, tam bohaterka i są same kobiety, ich wypowiedzi, ich punkt widzenia więc jeżeli chodzi o kobiecość to ta książka jest jej pełna, aż nim ocieka i az się wylewa.


Ale to zupełnie nie przeszkadza w jej głównej treści (tak ja ją zapamiętałem).

Np laska która w komsomole żyła w fanatucznej miłości dla wodza (Stalina) i bezrefleksyjnie ruszyła na wojnę (zabijać, ratować, gotować, myć itp) odmieniane na różne sposoby.


Po prostu fanatyczny zew narodu.

LaMo.zord

Biorę od każdego obywatela UE po 100 zł i słucham jak chcecie się pozbyć raka zwanego rosją? Tak by to mniej więcej wyglądało ¯\_(ツ)_/¯ Jakim cudem żaden polityk głównego nurtu jeszcze tego nie proponował to ja nie wiem...

zjadacz_cebuli

@paulusll a dzbany, wróć ludzkie odpady i ścierwa za które wstydzę się że są rodakami, powiedzą, że wojny nie ma i to jest konflikt interesów fiutina i Zełeńskiego

Giban

Im nie chodzi o to, żeby mieli lepiej. Im chodzi o to, żeby inni mieli gorzej

Zaloguj się aby komentować