Viktor Orban w Chinach w ramach "misji pokojowej". "Chiny są kluczową siłą"

Viktor Orban w Chinach w ramach "misji pokojowej". "Chiny są kluczową siłą"

Interia
"Chiny są kluczową potęgą w tworzeniu warunków pokoju w wojnie rosyjsko-ukraińskiej" - napisał w mediach społecznościowych premier Węgier Viktor Orban. Podczas swojego pobytu w Pekinie powiedział, że "Węgry bardzo doceniają chińską inicjatywę pokojową dotyczącą konfliktu na Ukrainie. Dodał, że jego wizyta w Chinach jest "kolejnym wyzwaniem w jego misji pokojowej".

#wiadomosciswiat #politykazagraniczna #wegry #chiny
#owcacontent

Komentarze (7)

eloyard

Techniczne to prawda - jedyny kraj który może próbować trzasnąć biczem i kazać rosji wracać do budy.

Konto_serwisowe

@eloyard Może, ale tego nie zrobi

eloyard

@Konto_serwisowe raczej nie, skoro przełknęli te zakłócenia łańcuchów dostaw które rosja wywołuje na lądzie, morzu i w powietrzu, to widać że nie są skorzy do wydawania "kredytów nacisku" na ten problem.

JakTamCoTam

@Konto_serwisowe @eloyard imo Chińczycy czekają aż Europa odrzuci prymat USA i nie będzie sankcjonować Chin. Wtedy myślę mogliby trzymać Rosję na smyczy. Nie jest to scenariusz nierealny.


Niemniej jednak lepiej pokazać, że sami potrafimy Rosję odepchnąć i żadna smycz nie jest potrzebna a do Chin pójdziemy jak będzie nam się gospodarczo opłacać.

eloyard

@JakTamCoTam w interesie Europy oczywiście jest, żeby do Chiny potrzebowały Europy, a nie na odwrót. Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie

NiebieskiSzpadelNihilizmu

@eloyard a w praktyce to po prostu komuchy ciągną do siebie.

Zaloguj się aby komentować