Ten przepis to nieśmieszny żart.

Jeśli mnie zatrzymają na drodze bez przeglądu to niech pięć tysięcy, albo i więcej mi dowalą. Ale nie za brak przeglądu w ogóle.


W zeszłym roku niebieski gruz się rozkraczył. Poszło łączenie skrzyni i silnika, plus kilka rzeczy mniejszych. Urlop mechanika, brak części i kilka innych rzeczy spowodowało, że stał u mechanika półtora miesiąca. No i wyszedł mu przegląd. Niby jak miałem go zrobić? Dopiero po naprawie zaciągnięty został na skp, gdzie przegląd przeszedł.

Ze dwa tygodnie nie miał przeglądu, i co 150 zł za to, że stał na placu/podnośniku? Aha66


#samochody #wpolscejakwchlewie

17abb281-1a2d-4d7e-9c31-05605ca6d5d0

Komentarze (17)

NiebieskiSzpadelNihilizmu

Wiesz jaką odpowiedź usłyszysz nie? 🙂 "To było o tym myśleć wcześniej, nie nasz problem"

Heheszki

Co roku wprowadzają. Tradycja z samych początków clickbaitu

jajkosadzone

Ja oddaje auto do mechanika i on sie tym zajmuje¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Nawet mi wysyla smsy przypominajace ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Kochany chlop,ale ostatnio mnie naciagnal na wymiane oleju+kompletu filtrow za 800 zl xD

jajkosadzone

@100mph

a dlaczego?

moze w taki sposob jakis odsetek patologii sie wytepi i ludzie bedzie jezdzic autami chociaz w odrobine lepszym stanie?

100mph

@jajkosadzone chocby w takim, ze moge z przyczyn losowych nie miec mozliwosci wykonania przegladu albo moge byc ofiara stluczki i nie miec mozliwosci likwidacji szkody przed dniem przegladu


i pomijam przy tym fakt, ze wedlug ustawodawstwa musze miec przeglad i ubezpieczenie pojazdu, ktorym sie nie poruszam

Airbag

@100mph jeżeli jakiś dzban świadomie jeździ bez przeglądu to będzie robił to dalej, bo przegląd mu się nie będzie opłacał.

100mph

@Airbag dokladnie, po dupie za to dostana wszyscy inni

jajkosadzone

@100mph

Ale w przypadku stluczki,gdy jestes poszkodowanym, za dodatkowe badanie placi ubezpieczyciel sprawcy.

100mph

@jajkosadzone ale tylko w przypadku gdy policja uzna, ze auto nie nadaje sie do dalszego poruszania, a ja znam przypadki gdy na likwidacje szkody trzeba bylo czekac kilka tygodni, samochod rozbabrany, a czesci sie spozniaja

LaMo.zord

@jajkosadzone nie no spoko sprawa.

Szkoda tylko, że zarówno ja jak i znajomi mamy auta "projektowe", a taka fura potrafi w krzakach stać latami...

Niby nie jakiś duży koszt dodatkowo, ale zawsze kilka stówek "za nic".

jajkosadzone

@LaMo.zord

ale to juz wina ustawodawcy,a nie towarzystwa,ze sa takie przepisy.


Chociaz teraz i tak to sie zmienilo i mozna auto osobowe pod pewnymi warunkami czasowo wyrejestrowac i wowczas oc masz bonifikata 95%.

LaMo.zord

@jajkosadzone z OC się pogodziłem XD

Mnie się tylko o te przeglądy rozchodzi.

Gdzie tu sens?

Gdzie logika?

pierdonauta_kosmolony

@Airbag

Otóż wydaje mi się nie należy tego rozumieć w ten sposób. Od 10 lat właściciele SKP utyskują na niskie przychody z przeglądów, że interes się spina na styk. Jest w tym trochę ziaren prawdy. Samodzielne SKP poznikały i istnieją jedynie w parze z warsztatem i/lub myjnią, w bazach PKSów i tym podobnych.

Nie widziałem jeszcze SKP z nowym sprzętem - wszędzie mocno sfatygowany, monitory migające i wypalone.

Ta "kara" to jak podejrzewam jest zamaskowaną podwyżką, która - niespodzianka - uderzy po kieszeni głównie właścicieli gruzów, szczególnie mniej zamożnych.

Bardzo łatwo to wytłumaczyć wyborcom, że przecież mogli przewidzieć, pamiętać.

LaMo.zord

@pierdonauta_kosmolony taki słaby biznes, że co rusz się nowa skp otwiera?

Coś podejrzane.

Sama podwyżka ceny to pikuś i nawet bym się zgodził, ale te progi za spóźnienie? Kpina

Zaloguj się aby komentować