Ta sprawa księdza Olszewskiego to jest znacznie grubsza niż myślałem.

  • Bo ja, naiwny, myślałem, że to chodziło tylko o to, że Ziobro dysponował sobie publicznymi środkami wedle uznania i rozdawał miliony kolegom. I że część tych milionów - skromne prawie 100 milionów - dostał właśnie ksiądz Olszewski. I że choć środki miały być na walkę z przestępczością, to on dostał je na wielkie centrum medialne na warszawskim Wilanowie. I że kilka z tych prawie 100 milionów sobie wziął i tak jakby przywłaszczył, zresztą za pomocą spółki swojego ojca.

No tak myślałem. Ale przyszedł Prezes i wyjaśnił mi, żem był głupi.

  • Bo tak naprawdę, mówi Prezes, chodzi o zlikwidowanie państwa polskiego. Tak, tak, dobrze czytacie. Areszt dla typa z zarzutami korupcyjnymi ma tak naprawdę na celu zlikwidowanie Polski. Tak by, mówi Prezes, wszystkie decyzje były podejmowane poza naszymi granicami. Gdzie? Przecież wiadomo, otwórzcie oczy. I że dokładnie takie zadanie zostało przydzielone Tuskowi. Kto mu je przydzielił - już Wy dobrze wiecie kto!

  • I wszystko to jest częścią Wielkiej Inwazji, która grozi nam, nie nie, frajerzy, nie ze wschodu, tylko z Brukseli, ot co. I by ten plan wprowadzić, zadaniowany przez wiadomo kogo Tusk usilnie oskarża teraz niewinnych "naszych ludzi" (tutaj Prezes musiał się przejęzyczyć, bo przecież ksiądz Olszewski nie był "ich", prawda?), jednocześnie "stając na głowie", by zapewnić wolność przestępcom w swoich szeregach. Wiecie, tym, których winy "zostały ponad wszelką wątpliwość udowodnione... choć nie było wyroków". Na przykład Grodzki, na którego "były liczne dowody", nie został przez całe cztery lata drugiej kadencji Partii skazany - sami widzicie jak daleko sięgają macki Tuska i jego wiadomych mocodawców.

- Gestapo! Gestapo! - krzyczy tłum i oczywiście ma rację, bo tylko Gestapo prowadziło postępowania korupcyjne - nikt inny.
- Zamknąć Bodnara! Zamknąć Bodnara! - krzyczy tłum, któremu partyjny kaowiec chyba nie dał rozpiski, bo przecież "tortur" na Olszewskim miało się dopuszczać ABW (wtedy podległe Siemoniakowi), a potem jednak tylko policja (wtedy podległa Kierwińskiemu). 

  • Tak właśnie jest. Wy myśleliście, że to zwykłe przestępstwo, korupcja, defraudacja, jak zwał tak zwał, ale nie. To w rzeczywistości WIADOMO CZYJ plan zniszczenia Polski. Bo jeśli coś Polsce zagraża w roku pańskim 2024, to żadna tam Rosja, Białoruś, terroryzm czy inne kocopoły, tylko Bruksela, Niemcy, niemiecki wysłannik na Polskę Tusk oraz terror odpowiedzialności karnej. Dlatego tego księdza torturują, co w Polsce nigdy wcześniej nie miało miejsca, a już na pewno nie wobec setek zatrzymanych jesienią 2020 roku. Tak jest. Prezes by nie kłamał.

#jebacpis #bekazpisu #polityka #putinowskapolska #zostaniecierozliczeni
(Tekst nie mój, źródło: Doniesienia z putinowskiej Polski na fb)
a596ff6b-b316-4c39-bbb2-101afda06454
Atexor

@Wyrocznia fake i nieprawda.

Brakuje *mlask* *mlask* *mlask* w losowych miejscach.


Mogliby im w końcu cofnąć finansowanie partii to odechce im się wozić ułomnych widzów ze sobą.

chimichangas

@Atexor problem jest taki, że przytulili tyle hajsu przez wszelakie fundacyjki, że dofinansowanie z budżetu to tylko wisienka na torcie i poradzą sobie bez niego

Atexor

@chimichangas skarbówka może prześwietlić obywatela, więc mogliby ich prześwietlać. Ale z czym ja się łudzę

KierownikW10

@Wyrocznia no i jak reagować na słowa ludzi, że sami sobie wychowaliśmy pis, poprzez pogardę do Polski B, wsi i małych miasteczek? Nie wiem jak wy, ale ciężko nie czuć pogardy do debili, a tych mamy w społeczeństwie 30%. I to często są wśród wykształconych ludzi.

Wyrocznia

sami sobie wychowaliśmy pis, poprzez pogardę do Polski B, wsi i małych miasteczek


@KierownikW10 mógłbyś coś napisać więcej o tej pogardzie? Nie jestem w temacie a brzmi ciekawie.

bleblebator-bombambulator

@Wyrocznia zacznijmy od całkowitego rozpizgania polskiej obronności na wschodzie. Ruscy mogli wejść sobie tracąc niewiele amunicji.

Syster

@bleblebator-bombambulator Ruscy weszli do Kijowa i co? Zajęli go? A Kijów w teorii pewnie był dla Ukrainy ważniejszy niż dla nas Lublin

bleblebator-bombambulator

@Syster i się musieli wycofać, bo groziła im całkowita eksterminacja najlepszych w tamtym czasie jednostek.

KierownikW10

@Wyrocznia przez większość w miarę chociaż obiektywnych mediów to jest właśnie paliwo, na którym PiS zdobył ogromne poparcie w wyborach w 2015 roku i później również dzięki niemu, odpowiednio wzniecając nienawiść, ciagnąć władzę aż do 2023 mimo jawnych afer i miernoty większości ludzi PiSu.


Źródła? Nie podam, nie będę szukał, na telefonie siedzę i zajęty jestem.

Wyrocznia

@KierownikW10 problem w tym, że jeżeli ktoś gdzieś mówi w sferze publicznej, że trzeba się rozwijać, kształcić, pracować, trzeba inwestować to jest to

przez część społeczeństwa traktowane jako pocisk w „Polskę B”, wsie i miasteczka. Wszystko oprócz rozdawnictwa i dotowania mniej sprytnej części społeczeństwa to pogarda.

KierownikW10

@Wyrocznia ależ oczywiście, bo jakiś śmieć śmie w ogóle śmieć mówić im cokolwiek.

voy.Wu

@KierownikW10 @Wyrocznia 500zł. to był główny i jedyny powód miłości do pisu na wsiach. nikt nigdy wcześniej nic im tak po prostu nie dał, jak kaczor z tym 500zł. wszystko co potem tym ludziom wpajał pis było oparte o święte 500+. w dupie mieli tuska i wszystko inne, ale takiego szoku na prowincji, jak ten zasiłek nie było nigdy w IIIRP. gdyby jutro wyszedł tusk i powiedział że zwiększy 800 na 2000, pis miałby 0% poparcia na wsi. i tyle.

NiebieskiSzpadelNihilizmu

@Wyrocznia no bo to jest właśnie kwintesencja Pisu i jego środowisk- tam zawsze panowała mentalność chłopskiego rozumu i "dobrodzieja dbającego o trzodę". Takie typowe robienie wizerunku prostych ludzi dla prostych ludzi, bo tylko tacy zrozumieją "trudy ich życia codziennego". Stąd przecież te ciągłe pełne pogardy przytyki w stronę PO, że to "wykształciuchy", że "łohohoho patrzcie jakie mądralińskie paniczyki", że "jaśniepaństwo z wielkich miast", że "taka to elita narodu co biednych nie rozumie i nimi gardzi". Takie pojedyncze szpile, serwowane ciągle i ciągle w mediach skutecznie budujące w potencjalnym elektoracie wizerunek "pis- dobrodziej dbający o prostego człowieka" w opozycji do "po- wykształciuchy z wielkich miast które gardzą prostym człowiekiem". I na tym opierali kampanię i w dużej mierze na tym wygrali.


A że pisowski elektorat niestety intelektem nie grzeszy, to daje sobą manipulować w każdym aspekcie i dał sobie wcisnąć tą bajeczkę protektoratu ciemiężonych, zupełnie pomijając fakt, że to właśnie ten ich dobrodziej sam im wdrukował w głowę, że są gorsi, głupsi i niemotni od magicznych "ich" i nie mają czego nigdzie indziej szukać.

matips

A wiecie, że Ministerstwo Edukacji mieści się w byłej siedzibie Gestapo?

NiebieskiSzpadelNihilizmu

Areszt dla typa z zarzutami korupcyjnymi ma tak naprawdę na celu zlikwidowanie Polski

Wszystko się zgadza- pisowcy to przecież wielcy patrioci, a że teraz im wpadają zarzuty korupcyjne, to to jasno ma na celu zlikwidowanie Polski. W końcu "my-państwo".

Zaloguj się aby komentować