
Szpital przyjmował pacjentów poza kolejnością. Jest wysoka kara i zawiadomienie do prokuratury
www.portalsamorzadowy.plW Klinice Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi UCK WUM prawie 70 proc. pacjentów było przyjmowanych poza kolejnością. NFZ nałożył na placówkę prawie 300 tys. zł. kary. Szpital został za to ukarany kolejny raz. Sprawa jest zgłoszona prokuraturze.
W Klinice Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi UCK WUM większość pacjentów była przyjmowana poza kolejnością - wynika z kontroli, którą przeprowadził w placówce Narodowy Fundusz Zdrowia. Kontrola obejmowała okres od października 2023 r. do 30 czerwca 2024 r. NFZ ustalił, że lista oczekujących była prowadzona z naruszeniem przepisów prawa, a świadczenia były udzielane niezgodnie z kolejką oczekujących. [...]
#wiadomoscipolska #warszawa #sluzbazdrowia #pacjenci #nfz #prokuratura #portalsamorzadowy