Rosyjskie myśliwce naruszyły przestrzeń powietrzną Estonii, jak twierdzą władze

Według estońskich władz, w piątek trzy rosyjskie myśliwce MiG-31 utrzymywały się w przestrzeni powietrznej należącej do NATO Estonii.


Trzy rosyjskie myśliwce wleciały w piątek na kilka minut w przestrzeń powietrzną Estonii, członka NATO, jak podały lokalne media, w ramach działań Moskwy wzdłuż wschodniej granicy Sojuszu.


Odrzutowce nie miały dwukierunkowej komunikacji radiowej z estońską kontrolą ruchu lotniczego i nie miały planów lotu, jak podają krajowe media.


"Rosja już cztery razy w tym roku naruszyła przestrzeń powietrzną Estonii, co samo w sobie jest niedopuszczalne" - powiedział minister spraw zagranicznych Margus Tsahkna. [...]


#wiadomosciswiat #estonia #lotnictwo #rosja #konflikty #nato #politykazagraniczna #euronews

euronews

Komentarze (9)

lagun

Zestrzeliwać i udawać głupich, że nie wiedzą o co chodzi

eloyard

@lagun PANIE, ŁOLABOGA - ŁUFO LATAŁO I MY KOSMITÓW ZESTRZELILI!

Jasny_pelny

@lagun Brak jajec i możliwości do zestrzelenia. Mogliby wyposażyć trochę ekip w pioruny i posłać na patrole graniczne. U nas też tego brakuje. Taka rakieta zestrzeli jak tylko zobaczy że coś leci, a widoczność patrolu jest dość znaczna. Dziwi mnie brak komunikacji i szybkiej reakcji, no ale brak jajec tłumaczy wszystko.

Fulleks

@lagun no przecież mogli pomylić z dronem

Nemrod

Niech zapytają go jakie jest skuteczne lekarstwo na takie problemy

500d305d-184f-4260-b504-82efb71d0b59
eloyard

@Jasny_pelny piorun na niski pułap, ale jak oni na 150m latają, to może rzeczywiście trzeba tak się pobawić xD

manstain

Tutaj sprawa oczywista: jeśli naruszyły to powinny być zestrzelone.

b0lec

Do tych złomów to nie trzeba nawet strzelac kwestia czasu jak same zaczną spadać 🤣

LovelyPL

Turcja pokazała jak się załatwia takie sprawy - jak zestrzelili kacapski myśliwiec, to od tej pory jakoś przypadkowo się tam nie zapędzają.

Zaloguj się aby komentować