Komentarze (7)

NiebieskiSzpadelNihilizmu

Mazowsze i Wielkopolska to jest nieśmieszny żart jeśli chodzi o powierzchnię w stosunku do podziału administracyjnego

bori

@NiebieskiSzpadelNihilizmu Podział był robiony w trakcie kampanii prezydenckiej, kiedy Kwaśniewski jeździł po kraju i województwa obiecywał. To czego się spodziewać?


Mamy potem taką fajną sytuację, że Mazowsze jest 4 razy większe i 5 razy liczniejsze niż opolskie.

NiebieskiSzpadelNihilizmu

@bori no właśnie do tego nawiązuję. A potem jest wieczna napierdalanka, gdzie warszawka drze mordę, że "musi utrzymywać zadupie", a cała reszta się wkurwia, bo podział finansów przeznaczonych dla województwa jest taki, że i tak większość kasy idzie w kierunku wwa. Kwaśniewski jeździł i obiecywał- no spoko, takie były czasy, jakkolwiek to nie zabrzmi, i coś trzeba było zrobić z rozjebanym podziałem administracyjnym, więc zrobili co zrobili, szkoda, że nie pociągnęli tego dalej robiąc po kilku latach rewizję i poprawki. Ale spokojnie- to nie są tylko 2 takie przykłady- ostatnio Bielsko-Biała już zrobiła głosowanie w tej sprawie, że chcą się odłączyć od śląskiego i zrobić województwo podbeskidzkie więc coś się zaczyna ruszać w tej sprawie.

BoJaProszePaniMamTuPrimaSorta

@NiebieskiSzpadelNihilizmu ciekawe czy faktycznie coś się ruszy w tym temacie. Już od wielu lat ludzie zgłaszają problem z obecnym podziałem, ale zupełnie nie kojarzę żeby ten temat pojawiał się w "dużej polityce". Mam nadzieję, że temu Bielsku faktycznie się uda i będzie to początek jakiejś lawiny.

kitty95

@NiebieskiSzpadelNihilizmu


musi utrzymywać zadupie


No musi, bo zadupie, nie tylko mazowieckie, tu wali drzwiami i oknami gdzieś od 10 lat. Plus połowa Łodzi i Lublina dojeżdża do roboty do ziemi obiecanej w Warszawce, więc lubelskie i łódzkie też musimy de facto utrzymywać. Przez to wszystko dostaje w dupę, a najbardziej rdzenni mieszkańcy. Koszty życia kosmos, infrastruktura ledwo zipie. W Opolu takie problemy nie występują.

TRPEnjoyer

Jedno województwo wytwarzające w PL tyle, co cały kraj europejski typu Węgry/Bułgaria pokazuje tylko, że takie porównania mają średni sens, bo są naciągane mocno.

Hajt

A myślałem, że Podkarpacie będzie miało flagę Sierra Leone

Zaloguj się aby komentować