Popełniłem film na podstawie reportażu który sam napisałem, oryginalnie miało to iść na wykop ale że was lubię to tutaj też podlinkuję
Reportaż (Uwaga długi): https://telegra.ph/Od-programisty-z-MCS-do-hodowcy-byd%C5%82a-z-podziemnym-igloo--moja-szalona-zmiana-%C5%BCycia-03-12
Film (też długi): https://youtu.be/o9mgzpgioNc
#stepujacybudowlaniec
Komentarze (11)
(Projekt eksperymentalny) masz moją uwagę
@StepujacyBudowlaniec Sporo ten film wyjaśnia, nie powiem
@StepujacyBudowlaniec A jest tam coś o tym jak radzisz sobie na co dzień z potrzebą atencji, narcyzmem i agresją? Bo nie wiem czy opłaca się oglądać. W sumie obejrzałbym taki auto-reportarz jak typ po 40 z wyjebanym adhd i nerwicą sam siebie ogarnia. Bo zarzucić procha, najarać się i napić byle wyciszyć myśli to byle debil potrafi. Ale w tym wieku, z takimi zaburzeniami ogarnąć się samemu to byłoby naprawdę coś wyjątkowego.
@StepujacyBudowlaniec czyli studnia którą wywiercisz będzie zasilana z wód podskórnych, a nie z warstwy głębinowej? Pytanie bazuje na tym, że zakładasz że woda którą będziesz podlewał "hektary" będzie spływać do ponownego jej ujęcia.
Czym wiercisz studnie skoro się tym zajmujesz?
Co do filmu ogółem to ciekawie jest posłuchać takiej perspektywy. Szczególnie jak również się jest programistą u którego niedobór ruchu powoduje pogorszenie samopoczucia.
Trzymam kciuki, to będzie niesamowity nowy sezon w Twoim uniwersum jak wypali!

Staw to nie najlepsza opcja na magazyn który ma przetrzymać ciepło długoterminowo. Pamiętam, że czytałem kiedyś o podziemnych buforach ciepła ze zbiorników np. 20m3 umieszczonych pod budynkiem. Nawet jeden duży zakład w Polsce zdecydował się na takie rozwiązanie, ale głównie z tego co pamiętam było to zrobione do celów badawczych któregoś z uniwersytetów. Jak mi wpadnie do głowy co i gdzie to było to dam znać.
Są jeszcze większe świry, które magazynują ciepło rozgrzewając drutem oporowym piasek w metalowych beczkach do prawie 400stopni. Nie to żebym podpuszczał ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
edit: to jakiś Tomek kiedyś mi podesłał i znalazłem niektóre z tych materiałów:
Raport minimalizacji kosztów ogrzewania.
Artykuł i dyskusja o megabuforze.
I znalazłem też odpowiedź z której ja to dostałem. Internet zatoczył niezłe koło.
A co do wężownicy odbierającej ciepło to jeszcze jest taki ciekawy wynalazek, choć wątpię że będzie miał zastosowanie u Ciebie.
@niebylem z tym piaskiem to gdzie w skandynawi jest jakies miasteczko gdzie tego uzywaja, latem grzeja ten piasek, a zima do ogrzewania domow uzywaja, tez ciekawy temat
Długie, chwila…. Idę kawę zaparzyć żeby to przesłuchać
@StepujacyBudowlaniec Z mięsem to nie jest głupi pomysł. Alergie na produkty roślinne są dość częste (np. orzechy, soja czy pszenica), natomiast uczulenie na mięso zdarza się bardzo rzadko. Istnieją pojedyncze przypadki. Wegetarianie tego nie chcą słyszeć.
Ło kurde bele, buduj wariacie. Może za jakieś 30 lat będzie z tego muzeum czy inna atrakcja turystyczna.
Ted Kaczyński robiący powerpointa xD
Zaloguj się aby komentować
