Po wyzwoleniu obozów pod koniec II wojny światowej, niektórzy więźniowie osadzeni za homoseksualizm zostali ponownie uwięzieni przez utworzoną przez aliantów Republikę Federalną Niemiec, ponieważ nazistowskie przepisy penalizujące homoseksualizm nie zostały tam zniesione aż do 1969 roku. Nazistowskie poprawki do paragrafu 175, które przekształciły homoseksualizm — wcześniej uznawany za wykroczenie — w przestępstwo, pozostały w mocy w Niemczech Wschodnich aż do 1968 roku. W 2002 roku rząd niemiecki oficjalnie przeprosił homoseksualnych mężczyzn, którzy byli prześladowani podczas wojny.
Zaloguj się aby komentować