Komentarze (32)

antypatol

Z Ukraina najbiedniejszym krajem nie mogą se poradzić a tu już całą Europe będą podbijać?

zed123

@antypatol Ukraina jest na wojnie od 2014 roku. Do 2022 roku przez okopy Donbasu przeszło kilkaset tysięcy żołnierzy. Obecnie armia ukrainy to nawet 700 tysięcy ludzi. Którzy w większości wąchali proch. To więcej niż armie kilku dużych państw Europy.

dzangyl

@antypatol im zamożniejsze społeczeństwo tym mniej ludzi chętnych do walki. Ukraina jest biedna, dlatego walczy. Rosja to też biedota, dlatego mają kogo wysyłać w roli najeźdźców.

GrandFaterAnona

@dzangyl dlatego usa i chiny mają największe armie?

arcydramatyczny

@zed123 700tyś o ile wierzyć pogłoskom

jalisususumu

@antypatol Rosja nie ma szans ze zjednoczonym NATO.

@zed123 Z ich poziomem wyszkolenia, wyposazenia i zaopatrzenia moga byc i dwa miliony, wszystko co sprawilo ze mogli sie tak dlugo bronic dostali z zachodu.

dzangyl

@GrandFaterAnona USA to hegemon, nie mierzy ich się tą samą miarą. Chiny to gigantyczny kraj z ogromną ilością ludzi, dlatego mają dużą armię, która jednak nigdzie nie walczy, ewentualnie z hindusami na kije i siekiery

Anty_Anty

@dzangyl W chinach dochodzi również polityka jednego dziecka a to się może odbijać na moralach.

Z drugiej strony w USA mówi się o problemach kadrowych głownie ze względów zdrowotnych.

NiebieskiSzpadelNihilizmu

@antypatol nooooo wiesz. Oni dalej żyją mrzonkami o "drugiej armii świata" i snami o potędze z czasów ZSRR, kiedy ten kolos trzymał się na glinianych nogach bo miał kogo grabić. Dlatego z Ukrainą się tak pieprzą i ewidentnie im tam nie idzie, ale przekaz puszczają, że Ukraina już w sumie praktycznie zaraz za chwilę na dobrą sprawę zależy jak na to spojrzeć nie istnieje. A że to imperialistyczna wsza (co jest wyjątkowo zabawne biorąc pod uwagę, że sami własnymi rękami wymordowali wszelkie imperialistyczne elementy ich państwa, które sobie w porównaniu do dzisiejszego staniu radziło niewspółmiernie lepiej; no ale do głosu dorwała się banda debilów, którzy zaczęli uważać, że im też się należy, więc komuno witaj- idziemy sobie wziąć co nasze, towarzyszu), no to mają tak samo imperialistyczne zapędy. Na jednej Ukrainie dostają łomot i front to w sumie im się bardziej cofa jak prze naprzód, ale już mówią, że Polska, bliiin comrade, Polska to już w sumie praktycznie zaraz za chwilę na dobrą sprawę zależy jak na to spojrzeć jest nasza. Granica na Odrze, a potem będą myśleć dalej, Portugalia w 3 dni jak im się zachce, czy jak to tam szło.

FulTun

@antypatol No.! W Niemczech już Murzyni podnoszą ręce A Muzułmanie wcale by Rosji nie udusili.

w0jmar

@GucciSlav 

Nieźle.

Coś musieli Amerykanie powiedzieć że nagle w czwartek, 24(?) Ruszyla pomoc.

No i nasi kupują broń.

Tank1991

@w0jmar jaka pomoc? Co niby nasi kupuja? I jaki 24 skoro mamy 20?

Feniks_rf

@Tank1991 OP z przyszłości przybył do nas, a Ty nie wykorzystujesz tak cennych informacji.

w0jmar

@Tank1991 

Atak nastapil 22.02.


Przez dwa dni niemcy i reszta ociagali sie z pomoca.

24 - w czwartek odbyl sie szczyt nato.

Po nim ruszyla machina - swift, brak sprzeciwu wloch co do pomocy itd.

Innymi slowy - politycy obsrali sie na rzadko - i do dzis nie wiadomo co konkretnie przekazal wyslannik waszyngtonu.


Po tym tez ruszyly plany zaków w Polsce.

Nasi zaczeli brac na kredyt jskby nigdy nie mieli zsmiaru go splacic.

sierzant_armii_12_malp

@GucciSlav 


> O planie podbicia całej Europy wiedzą już rządy na Zachodzie i rząd USA.


Ja się tego domyślam od blisko dwóch lat. I pojąć nie mogę, dlaczego jeszcze nie przestawiliśmy produkcji w znacznej mierze na cele wojenne, a rosji nie zdobywają jeszcze żołnierze państw NATO i UE.


No ale w 1938 roku z piekutoszczakiem Adim było trochę podobnie.

NiebieskiSzpadelNihilizmu

@sierzant_armii_12_malp plan podbicia całej Europy to im się roi nie od 2 lat, nawet nie od 2014 jak zrobili przewrót na Ukrainie, ale w sumie to od momentu jak Putin doszedł do władzy i zamarzyło mu się swoiste vivente rege. A tak naprawdę to ten plan, który na początku bardziej był "planem" albo wręcz "życzeniami" to wyszedł od samego ludu w momencie rozpadu ZSRR, jak nagle zaczęli "tęsknić". W sporej mierze dlatego, że w czasie rozpadu rubel drastycznie osłabł, wszystko podrożało i ludzie od tej pory poza jęczeniem o "potędze której nikt nie fikał" nie mogą pojąć jak to jest, że kiedyś zarabiali dobre pieniądze, a teraz zarabiają gówno. I myślenie jest proste- kiedyś było lepiej. Więc przywróćmy to "kiedyś".

dsol17

@GucciSlav Czyli: Ukraińców już prawie nie ma a sekrety i interesy globalistycznej (głównie żydowskiej) siatki pedofili są zagrożone przez ruskich - "pakujcie się na front"...


Osobiście uważam,że Putin powinien wysłać bombę termobaryczną na koordynaty w zakresie 52.203(2-3),21.04603(1-2) zamiast.

Tank1991

problem jest taki że im 2/3 sprzetu zostało w błocie na ukrainie a pozostałe 1/3 jest w trakcie gruzowania

dsol17

@Tank1991 Tu nie chodzi o to,tu chodzi o zwiększenie ruchu w przemyśle wojskowym albo i wysłanie ludzi na ukrainę jeśli USA się z tego wycofa.

Tank1991

@dsol17 ruchu w przemysle to nie zwieksza sie gadajac na wyborczej, a wysylanie na ukraine nato dopoki trwa wojna brzmi jak cos z majakow kolonki

kodyak

Jest to jakaś wyimaginowana brednia. Podejrzewam z głównie dla klikalności.


Atak nazwijmy to na Europę powoduje że teren Rosji jest też terenem do zajęcia a nawet przy początkowych swoich stanach kacapia nie byłaby w stanie obronić tego kraju.


Co ta wojna pokazała że przy tak rozwiniętych systemach rozpoznania czy też sprzęcie przeciwpancernym czy przeciwlotniczym prowadzenie ofensywy skazane jest na sromotna porażkę a dodatkowo rozdrobnienie wojsk obronnych powoduje bardzo szybki sukces


Rosja musiałby mieć wojska do obrony swojego terytorium a potem dopiero myśleć o jakim natarciu. Przy gospodarce wielkość orzeszka mogą sobie tylko widzieć to w swoich głowach

GrandFaterAnona

Rosja musiałby mieć wojska do obrony swojego terytorium a potem dopiero myśleć o jakim natarciu


@kodyak Rosja ma nuki do obrony swojego terytorium. Ich doktryna zakłada, ze póki oni atakują to wszystko jest cacy, a jak zaczynają przegrywać i wojna przenosi się na ich teren to jest atak na ich kraj i odpalają nuki.

kodyak

@GrandFaterAnona to chyba oczywiste że druga strona ma też nuki do obrony swojego terytorium. Poza tym mu tu wogole mówimy o ataku konwecjonalnym co i tak jest sporym absurdem

konrad1

@GrandFaterAnona @kodyak zesraja sie a nie odpalą nuki kretyni zapijaczeni wrzód na dupie całego świata

NiebieskiSzpadelNihilizmu

@GrandFaterAnona 

Rosja ma nuki

No, jeśli ich arsenał atomowy był tak samo dobrze zarządzany i konserwowany jak regularny włącznie z jednostkami pancernymi, lotnictwem i piechotą, to gg, ich głowice skończyły się 10 lat po upadku ZSRR w najlepszym wypadku. No chyba że są tak odklejeni, że skorumpowana wierchuszka z wojskowymi kradną pieniądze na armię na potęgę, piechota miała wyciągane kałasze z bagna i na to kasy nie było, ale wielokrotnie droższy w utrzymaniu arsenał atomowy mają konserwowany jak w zegarku. Że tak powiem- kupy dupy się to nie trzyma.

GrandFaterAnona

@kodyak no ma i co z tego?

@NiebieskiSzpadelNihilizmu oby było tak jak twierdzisz

kodyak

@GrandFaterAnona no Rosja ma i co z tego?

GrandFaterAnona

@kodyak napisalem w poprzednim poscie

kodyak

@GrandFaterAnona ja też napisałem w poprzednim poscie

GrandFaterAnona

@kodyak a jak on sie ma do mojego komentarza? napisałeś, ze Rosja musi mieć wojsko do obrony swojego terytorium - ja odpisałem, ze do obrony swojego terytorium ma nuki - ty, ze druga strona też ma nuki. moje pytanie - co w związku z tym, ze ma nuki - pozostaje aktualne. Czy to w jakiś sposób oznacza teraz, że Rosja jednak musi mieć wojska do obrony swojego terytorium? Co z tymi nukami? Po co to przywołałeś bo nie rozumiem.

kodyak

@GrandFaterAnona nie przecież znalezisko jest o ataku kacapow na nas i kolejne kraje. Taki atak nie zostałby utrzymany na zasadzie minimalizacji konfliktu.


Jest chyba oczywiste że pierwszą rzeczą jakie by została zrobiona to zablokowanie obwodu kaliningradzkiego i wkroczenie do niego

Zaloguj się aby komentować