Pani inżynier nadzoru pożarła się z kobietą odpowiedzialną za koszenia. Doprowadziło to do tego, że ja mam malować kręgi na ziemi
#las #lesnapracbaza #praca

Pani inżynier nadzoru pożarła się z kobietą odpowiedzialną za koszenia. Doprowadziło to do tego, że ja mam malować kręgi na ziemi
#las #lesnapracbaza #praca

@jotoslaw nie wiem jak u ciebie było, ale tak czasami podczas sanitarnych usuwa się zdrowe drzewa. W pierwszym przypadku gdy już nie ma co ratować robi się zrąb sanitarny. Jednak nie powinno się to zdarzać za często, bo oznacza to, że coś poszło nie tak. W drugim, który pasowałby do tego, o czym wspominałem wyżej gdy w kępie suchych drzew zostają pojedyncze zdrowe. Pozostawienie ich nie ma sensu, bo przy pierwszym mocniejszym wietrze fiknęłyby na ziemię. Jeszcze gdyby to było w środku lasu niech se leżą, gorzej jakby poleciały na uprawę bo trzebaby było gnać ekipę z ciągnikiem by je wyciągneli.
@sevenonine wszystko zmierza do tego, by mierzyć wykonaną pracę gpsem.
Mi osobiście się to nie podoba, bo dobrze jak gps działa prawidłowo. W lesie działa różnie. Czasami myli się o 20 metrów. I weź potem zapłać...
Bardziej podobał mi się stary system, gdzie powierzchnia była dokładnie pomierzona przy zakładaniu uprawy. Wtedy mówiło się ,,idź skoś to, ale olchę zostaw", i wszystko było jasne.
Zaloguj się aby komentować