Najniższa krajowa w Europie i Turcji.
Źródło:
https://www.reddit.com/r/MapPorn/s/y0JlFKFVB8
#mapporn #ekonomia #kalkazreddita

Najniższa krajowa w Europie i Turcji.
Źródło:
https://www.reddit.com/r/MapPorn/s/y0JlFKFVB8
#mapporn #ekonomia #kalkazreddita

@m-q W Czechach generalnie nie zarabia się minimalnej. Obecnie 4% pracowników oficjalnie taką wypłatę ma. Jeszcze 7 lat temu na start w pierwszej pracy w ogóle dostałem tyle, ile od stycznia tego roku wynosi nowa minimalna, a więcej ode mnie zarabiali Polacy dojeżdżający do fabryk w strefie ekonomicznej. W większym mieście (w ich warunkach 100k mieszkańców) za minimalną to ciężko zresztą przeżyć, a Praga jest już całkowicie oderwana od schematu.
W 2018 byliśmy prawie w czołówce mając 22% pracujących na niskiej płacy (105% minimalnej i mniej), niestety nie ma jednoznacznych danych z nowszych lat. Jedynie informacja
Podwyżka płacy minimalnej do 4,5 tys. zł spowoduje, że płacę najniższą krajową zarabiać może aż 3,6 mln Polaków — prognozje Ministerstwo Pracy.
Co oznacza że 24% będzie zarabiać minimalną - pytanie ile będzie zarabiać minimalną + 5%, nikt chyba takich danych publikować nie chce.
Zaloguj się aby komentować