Można tutaj napisać, że Ukraina przegrywa wojnę, czy leci wyzywanie i ban? (° ͜ʖ °)
#ukraina #wojna
Można tutaj napisać, że Ukraina przegrywa wojnę, czy leci wyzywanie i ban? (° ͜ʖ °)
#ukraina #wojna
@czysty_rigcz "Kto wie, kiedy może walczyć, a kiedy nie może, odnosi zwycięstwo."
To po pierwsze - nie zawsze walenie głową w mur da wymierne korzyści. Ba, prawie nigdy walenie głową w mur nie jest dobre. Czasem lepiej jest się wycofać niż walczyć o każdą piędź ziemi.
Poza tym Rosjanie popełnili zasadniczy błąd - "Jeśli w armii panuje nieład i w jej szeregach nie ma zaufania między oficerami i żołnierzami, przywódcy sąsiednich państw będą odnosić sukcesy.[...]Jeśli nie liczysz się ani z siłą wroga, ani też nie znasz własnej siły, ".
Poza tym bez poparcia ludności nie da się utrzymać terenu. Popatrz na Afganistan. Popatrz na Polskę pod zaborami. Jeśli ludność jest przeciwko tobie nie ma na tej ziemi tak dużej armii zdolnej kontrolowac wszystko.
Rosjanie przez swoją głupotę zaprzepaścili swój PR zarówno przed własnymi obywatelami jak i w Ukrainie.
Zaloguj się aby komentować