@Byk to zależy od typu domu. Zobacz powiat białostocki jest na żółto i to jest zbieżne z tym co pisze. Z Sienią spotykałem się na zachodzie województwa, bo tam są domy wielorodzinne. Na wschodzie przeważnie wchodzisz do Izby, a nie sieni / korytarza.
Dodatkowo na południu i wschodzie - mają swoje określenia po swojomu. Ale ja mówie o odczuciach po rozmowach z wieloma ludzmi w regionie, a nie badaniu.
Zaloguj się aby komentować