
W Hiszpanii największy wzrost śladów kokainy w ściekach odnotowano w Barcelonie, Lleidzie i Santiago de Compostela. Ogniska rosną też w Danii i Słowenii.
Po konopiach to kokaina jest najczęściej używanym nielegalnym narkotykiem w Europie.
Najnowszy raport Europejskiej Agencji ds. Narkotyków (EUDA) daje obraz tego, gdzie jej użycie może być najbardziej rozpowszechnione. Analitycy opierali się na ilości pozostałości kokainy wykrywanych w ściekach.
W miastach w Hiszpanii i Belgii odnotowano najwyższe stężenia.
Lleida w zachodniej Katalonii znalazła się na szczycie europejskiego rankingu ze średnio 1405 mg kokainy na 1000 mieszkańców. Na drugim miejscu uplasowała się Antwerpia w Belgii (1382), dalej hiszpańska Grenada (1238), Amsterdam (1172), belgijskie Liège (1039) i Bruksela (1020). [...]
#wiadomosciswiat #wiadomoscieuropa #narkotyki #kokaina #euronews