Jeśli miałbym sie zastanowić nad rzeczywistymi powodami Elona Muska do zakupu Twittera to podałbym obecnie trzy.

  1. To możliwość lepszego reklamowania swoich innych firm jak Tesla czy SpaceX.
  2. Możliwość lepszego wywierania politycznego wpływu na rzeczywistość USA, a jak wiadomo Musk ma ostatnio takie ambicje od kiedy zaczął krytykować Bidena i zbliżył się do republikanów.
  3. To jest według mnie chyba najważniejszy powód, a mianowicie możliwość trenowania swojej sztucznej inteligencji. Według niektórych szacunków sztuczna inteligencja może stać się w przyszłości jedną z najbardziej dochodowych biznesów Elona. Obecnie będzie trwał wyścig o rozwój sztucznej inteligencji i kto zostanie w tyle ten może sporo przegrać.

#elonmusk #twitter #biznes #polityka #sztucznainteligencja #antykapitalizm
2cf55ffb-712d-4f60-837b-a8f69b5b0a12
Ragnarokk

@Al-3_x 4. Trenowanie sztucznej inteligencji poprzez zrobienie z twittera prawackiego cirklejerku w celu stworzenie pierwszego rasistowskiego AI. W końcu koleś z RPA xD

Nemrod

Reklama SpaceX? Więc ile rakiet już kupiłeś? Ile satelitów już wysłałeś?

Musk nie słyszał, że można sobie kampanię reklamową wykupić bez kupowania całej platformy?

Póki co ma gigantyczną stratę na tym zakupie, ile reklam by mógł mieć za te mld $?

Ragnarokk

@Nemrod Reklama takich rzeczy ma sens. Jak ludzie będą się tym jarać, pisać, to rząd ma większą motywację finansować.

Nemrod

@Ragnarokk Niby tak, ale w USA raczej też nie mają zbyt wielkiego wyboru (jeśli chodzi o komercyjne loty). Tu faktycznie zyskiem jest np. uzyskiwanie grantów na wyścig o Księżyc - tego raczej nie dostają za efekty, tylko właśnie za hype. Ale tu znowu pytanie, czy to było warte wyprawki, bo masz firmę, która traci na wartości, sprzedane akcje Tesli i dodatkowe długi, żeby to kupić.

A hype na wszystko co Musk powiedział i zrobił był już gigantyczny przed zakupem Twittera.

Nedkely

@Nemrod Nie on, a amerykanscy podatnicy.

VanQuish

Ja bym dodał 4. Chciał przykozaczyć przed fanami i wodzić za nos CEO Twittera jak swoich fanów, potem podpisał jeden papierek za dużo i musiał kupić po zawyżonej o kilkanaście miliardów cenie.

DiscoKhan

@VanQuish to też jest prawda ale ogólnie to jest egomaniak i po prostu wpływanie na Twittera żeby sobie ego podbijać pewnie było dla niego samego warte naprawdę dużych pieniędzy.


Ale to że się zapędził to jest fakt xD

Zaloguj się aby komentować