Dzień dobry.
Wielu wyznawców Konfederosji miało mi w przeróżnych wątkach za złe, dlaczego nazywam ich partię faszystami. Otóż śpieszę z wyjaśnieniami.
Pierwszy przyklad z brzegu. Otóż tak się złożyło, że „jedynką” z listy kRosji w Częstochowie będzie niejaki Tomasz Grzegorz Stala, właściciel wydawnictwa posiadającego w swej ofercie publikacje z kręgu prawicowej ekstremy. Przy obecnym poparciu owe miejsce zapewnia mu mandat poselski.
„Zawsze mówiłem, że Żydzi są najgłupszym diabłem, ale on istnieje. (...) Są kłamcami, fałszerzami, oszustami. (...) Gdyby Żyd nie został umyty przez Aryjczyka, to od tego całego gówna na oczy by nie widział”
–to jedna z „mądrości” Adolfa Hitlera, która trafiła do książki „Rozmowy przy stole”, wydanej przez Stalę. Książka stanowi zapis monologów głoszonych przez Führera do najbliższego otoczenia.
Jakby tego było mało, wydawcę Hitlera broni sam Janusz Korwin-Mikke:
„Ludzie muszą mieć różnorodność. Sam w stanie wojennym wydałem w podziemiu „Mein Kampf” Hitlera”.
O poglądach Stali nie świadczą tylko wydane książki, ale też publiczne wypowiedzi.
Np. we wrześniu 2022 r. na antenie telewizji internetowej wRealu24 powiedział, że jest „dużo znaków zapytania i wątpliwości” odnośnie do komór gazowych w obozach zagłady, co niewątpliwie można uznać za podważanie prawdy na temat Holokaustu.
Oni chcą tylko obniżać podatki. Trust me bro.
Miłego dnia i smacznej kawusi.
#jebackonfederacje #polityka #wiadomoscipolska #putinowskapolska #partiamem

