Dzień dobry,

Dawno nie pisałem żadnego wpisu, jakoś głowy nigdy do tego nie było (wybaczcie), a i człowiek nigdzie nie wychodził z piwnicy. Ale dziś się "pochwalę". Latałem sobie w Bielsku szybowcem i było bardzo fajnie. Naprawdę bardzo fajne widoczki, z góry zasięg "renderowania" grafiki bardzo wysoki, bo nawet było widać zarys Tatr. Zdziwiło mnie, że aż tyle fotowoltaiki ludzie pomontowali na dachach.


Jedyne co, to polecam zjeść co najmniej 3h wcześniej śniadanie, mało oraz lekkie, bo może mdlić przy kołowaniu jak ktoś nieprzyzwyczajony. To nie ma porównania do paralotni albo kolejek w energylandii. Niby czas lotu 20-40 minut, ale mi się udało ok. 45 bo dobre wiatry (warto było jeść fasolkę xD).

A tutaj małe "wideło":

https://streamable.com/byaldz


#gory #beskidy #podroze #chwalesie

8db9dafe-09f6-42fa-b551-5b97341fd63b
5cb9504d-4971-4a1c-ad66-57f3ce8c4199

Komentarze (10)

Atexor

PS. To nie ja, ale fajnie było to przeczytać wieczorem na dzień przed lotem xD

9e355c80-3fe3-4acc-b4af-d66624d1bf89
koszotorobur

@Atexor - latasz? Nie pij!

Atexor

@koszotorobur na fb publicznie udzielam się do 2x w roku, ale jak sobie wstawiłem relację (aby dać znać, że żyję) to 3 znajomych się pytało czy to ja byłem w tych wiadomościach, stąd wolałem uprzedzić

koszotorobur

@Atexor - trochę zazdro

Atexor

@koszotorobur jak sobie tak teraz patrzę, to kluby szybowcowe są w całej Polsce. Dawaj w wolnym dniu

39f841c6-56b2-4269-a49c-de9e25d19c1e
myoniwy

@Atexor Mój najbliższy to Radawiec.

A nie, jest też coś bliżej.

Skąd ta mapka?

Atexor

@myoniwy ładne okolice, to możesz lecieć. Mapkę wziąłem stąd, na dole strony:

https://www.aeroklub-polski.pl/

pacjent44

@Atexor skąd taki hałas?

Atexor

@pacjent44 w środku po lewej stronie jest taka wysuwana szybka (jak w autobusach) z dodatkowym małym okienkiem, ja ją zasunąłem ale owe okienko zostawiłem. Ono dawało przyjemny podmuch, bo inaczej w środku bym się zagotował (było może z 35-40°C) z powodu bardzo pogodnego dnia praktycznie bez chmur. Normalnie jest chłodniej. A tak jak się skręciło głowę w lewo, to był przyjemny wiaterek. Na wideo bardzo wieje, w rzeczywistości to nie było tak głośne.


Poniżej najlepsze ujęcie tego okienka jakie zarejestrowałem:

f8dab28e-7bb4-40b7-92e7-0e4786ad4656
Zielczan

@Atexor w 6 sekundzie widać moją chałupę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zaloguj się aby komentować