Defqon.1 został odwołany ze względu na ekstremalną temperaturę (dzisiaj 38 stopni).
Początkowo anulowano jednodniowe wejściówki, jednakże nie dziwię się, że podjęto decyzję o odwołaniu całości.
Największa scena, Red, może pomieścić około 65 tysięcy osób, więc zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom w takim tłumie byłoby niemożliwe.
Rozumiem rozgoryczenie ludzi, którzy zaplanowali sobie cały weekend, kupili bilety (oczywiście pieniądze zostaną zwrócone), zabookowali loty i hotele, ale lepsze to niż duże ryzyko udarów słonecznych i podobnych. Tym bardziej, że ludzie słuchający #hardstyle i #hardcore nie stronią od alkoholu i innych narkotyków, co w połączeniu z takim upałem mogłoby mieć tragiczne skutki.
#muzyka #defqon1 #muzykaelektroniczna