
Tokio (AP)- W poniedziałek książę Hisahito, drugi w kolejce do japońskiego tronu, wziął udział w swojej debiutanckiej konferencji prasowej. Podczas spotkania z dziennikarzami zapowiedział, że będzie starał się godzić obowiązki służbowe z nauką na uniwersytecie oraz jego badaniami nad ważkami.
Hisahito skończył 18 lat we wrześniu ubiegłego roku, stając się pierwszym od niemal czterech dekad męskim członkiem rodziny cesarskiej, który osiągnął pełnoletność. To istotny moment dla dynastii rządzącej Japonią od ponad tysiąca lat, która mierzy się z tymi samymi problemami demograficznymi, co cały kraj- starzejącym się społeczeństwem i malejącą liczbą ludności.
Książę podkreślił, że chce czerpać wzorce ze swojego wuja, cesarza Naruhito, oraz innych starszych członków rodziny cesarskiej, jednocześnie skupiając się na studiach, które rozpocznie w przyszłym miesiącu. [...]
#japonia #wiadomosci #dynastia #pressglobal
