Cześć! Ostatnie wydarzenia na znanym wszystkim portalu przelały u mnie czarę goryczy, tak więc oto jestem tutaj i chciałbym się ze wszystkimi przywitać Coś o mnie; 27 lat, mieszkam w #warszawa, od 11 lat zmagam się z lekoodporną depresją z stanami lękowymi i końca niestety nie widać. Hobbystycznie zajmuje się #stolarstwo. Kiedyś zajmowałem się też pisaniem książki, ale po jej skończeniu i odbiciu się od kilkunastu wydawnictw dałem sobie z tym spokój.


Pochwalę się stołem, który zrobiłem sobie ostatnio do kuchni. Wszystko z surowych, dębowych desek z odzysku, także zrobiony prawie od zera. Ubytki wypełnione epoksydem, na koniec poszły dwie warstwy satynowego lakieru. Nie bawiłem się w cztery nogi, zrobiłem dwie a drugą krawędź blatu przymocowałem na stałe do ściany.

c2f81e0b-054b-415b-aadb-5bea01ca9b6b

Komentarze (40)

@ethernit lekoodporna depresja? Przecież Mirki mówiły, że depresja to nie choroba (⁠☞゚⁠ヮ゚⁠)⁠☞

@Zapster A dziękuję Mam kawałek od wawy małą działkę, bez domu ale z starą stodołą gdzie zrobiłem warsztat z piłą i strugarko-grubościówką. Ale finalnie sklejany i skręcany był na miejscu, nie mam auta więc przywiozłem w przyciętych i oheblowanych tam częściach pociągiem na dwa kursy.

@ethernit jeżeli skończyłeś książkę i odbiłeś się od wydawnictw, to zawsze możesz "wydać ją sam" w formie e-booka. Jeżeli nie zależy Ci na pieniądzach, tylko chcesz się podzielić swoją twórczością, to wystarczy, że wrzucisz pdf'a do internetów.

Kiedyś jeden mirek na innym portalu tak zrobił i ludzie którym się podobała wrzucali mu jakieś napiwki


P.S.

bardzo fajny stolik

Nie bawiłem się w cztery nogi, zrobiłem dwie a drugą krawędź blatu przymocowałem na stałe do ściany.


@ethernit Mogłeś zrobić na zawiasach, żeby się dało złożyć na ścianie ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Ale stoliczek git.

@ethernit tym bardziej szacun za chęci


działaj dalej, rób portfolio i kokosy z tego mogą być :)


meble na zamówienie, to intratny biznes

@ethernit nie wiem, czy ktoś ci powiedział, nie wiem, też na jaki temat ta książka, ale lepiej niż wysyłać całość jest napisać jeden rozdział i przesłać konspekt całej książki. W wydawnictwie nikt nie przeczyta całej książki od razu. Druga sprawa, że dobrze mieć wyrobione nazwisko np. krótkimi publikacjami w mediach lub internecie (kiedyś blogi).

@ethernit Świetny stół z charakterem. Uwielbiam takie meble. I dawaj książkę, chociaż jakiś fragment. W najgorszym wypadku stwierdzimy, że wydawcy mięli rację, a może komuś się spodoba

@ethernit na zdjęciu słabo widać czoło drewna ale mam wrażenie, że dwie lamele z lewej są w tą samą stronę sklejone. Ale stolik spoko. Ja polecam akryl w głębokim macie a na dąb jeszcze efekt surowego drewna przed lakierem. To dopiero daje efekt

@ethernit Super, pokazuj więcej co robisz. Też od tamtego roku zacząłem hobbistycznie coś robić w drewnie. Na razie zrobiłem leżaki i kilka półek w hexagony i ławka z palet xd

@ethernit podoba mi się podejście, mniej nóg, mniej problemów

Nie przeszkadza ci, że musisz daleko jeździć do warsztatu? Myślałeś może nad innymi opcjami?

@marcin110987 @ArmaturaGramatura @justypl Być może kiedyś wydam samodzielnie, ale na tą chwilę przerasta mnie to zarówno organizacyjnie jak i finansowo. Jak na razie planuję w tym roku wyjechać do pracy za granicę na jakiś czas, wtedy miałbym kasę na ewentualne jej wydanie, bo to są dziesiątki tysięcy złotych.


@emdet Myślałem, sęk w tym że obecna miejscówka poza odległością ma same zalety. Mam tam bardzo spoko sąsiadów, mogę u nich zawsze przenocować, prąd mam od nich za darmo, układ jest taki że w zamian za to mogą sobie z tego warsztatu korzystać. A nawet jedną maszynę (ukośnicę) kupiliśmy na pół bo akurat oni potrzebowali a ja chciałem ją już od jakiegoś czasu kupić. W wawie musiałbym coś wynajmować jako warsztat i płacić za to sporą kasę.

Super, też trochę działam hobbystycznie że stolarką i mam swoje pierwsze projekty za sobą. Stół też już zrobiłem. Mega sprawa i satysfakcja za każdym razem gdy zasiadam do niego z kawą pozdro i gratuluję projektu.

@ethernit próbuj probiotyki na depresje, znam około 11 osób które zauważyły poprawę po 2-3 tygodniach stosowania. Wiele osób jeszcze na wykopie ze mną na ten temat rozmawiało przez 8 lat posiadania konta i wielu z nich przekazuje tą wiedzę dalej. Nie żadne magiczne proszki, zwykły biotyk osłonowy z największą ilością szczepów i rodzajów bakterii jaki jest dostępny w twojej aptece.

Trzymaj się tam.

@ethernit czaję, brzmi na niezły układ. Tak pytam, bo też bym chciał mieć warsztat blisko Warszawy bo aktualnie muszę zasuwać 40km

@Ajs Nope, nie robiłem żadnych wzmocnień pod spodem. Nie są w tym wypadku potrzebne. Deski z których robiłem blat mają 3cm grubości i łączyłem je ze sobą na kołki 12mm co 10cm i klej. Nie ma opcji by cokolwiek pracowało, wszystko jest sztywne jak diabli. Ale gdybym robił cieńszy blat albo np. z buku, wtedy pewnie musiałbym zrobić jakąś prostą "ramkę" pod spodem.

Zaloguj się aby komentować