Co innego mogła wrzucić na dzień matki #gazetawyborcza ?

Co innego mogła wrzucić na dzień matki #gazetawyborcza ?

jak dorosłem i trochę ogarnąłem życie i świat to mega się zdziwiłem jakie g…. artykuły pisze Wyborcza. Papierowa też ale wszystkie online serwisy Agory to taki rak. A dla kobiet to już w ogóle.
Na przykład tutaj - menopauza zmienia ci cały organizm, fakt. Ale z tego nagłówka idzie takie nie wiem, jawne wręcz, deprecjonowanie macierzyństwa
@Belzebub @TwojStaryJeSuchary tam od lat są artykuły pod tezę. Swego czasu w robocie miałem codzienny kontakt z prasą i bywało, że czas pozwalał na czytanie. Nie wiem czy nadal drukują listy czytelniczek z "Wysokich Obcasach", ale to co tam się odwalało, to był światopoglądowy cyrk na miarę jakiegoś "Sieci" albo "Naszego Dziennika" tylko lewacko-feministycznego.
@Belzebub to niedobra jest. Ogólnie zrobię to czego nigdy nie lubiłem - będę nawijać jak stary dziad. Niepoprawne politycznie i wiem, że życie układa różne scenariusze (zły chłop, zdrowie itd.) ale mega mi szkoda dziewczyn, które z własnego świadomego wyboru zrezygnowały z bycia mamami. Bo jednego nie cofniemy - czasu. A jeśli właśnie mózg im spierze taka Wyborcza, czas zleci, dziewczyna się nagle obudzi że kurde chce mieć dzieci a tu zonk, puka 40tka i koniec.
@DKK póki co mam swoje własne obserwacje ale to dowód anegdotyczny. Ergo ciąża jak ciąża ale kwestia jak się jeszcze w tej ciąży prowadzisz. Wyobraź sobie,że od dziś przez 9 miesięcy będziesz siedzieć w domu,obżerać się na co tylko przyjdzie ochota,unikać pracy i ruchu,żeby tylko „nie zaszkodzić dziecku” i po jeszcze dodaj 3 miesiące połogu. 12 miesięcy nicnierobienia i ograniczania swojej aktywności fizycznej a potem plecy siadają,kolana itd… kobiety nie suplementują się odpowiednio i potem a bo włosy nie te czy zęby wypadają. Płód defacto można przyrównać do pasożyta i owszem - bierze z organizmu wszystko co potrzeba. Ale trzeba mu to zapewnić już wcześniej - suplementacje należy zacząć miesiące przed planowanym poczęciem bo wiele witamin i minerałów kumuluje się powoli w organizmie. A kto o tym myśli ? W ogóle temat świadomego rodzicielstwa to w naszym społeczeństwie jakiś śmieszny żart
@sireplama no i nie prawda bo zostanie rodzicem oprócz hormonów dosłownie przebudowuje mózg. Nie można tych zmian cofnąć przynajmniej nie świadomie. A przy menopauzie czy andropauzie terapia hormonalna w większości przypadków załatwia sprawę. Ciąża i poród to nie maltretacja ciała…to tak jakby przyrównać wypadniecie mleczaków czyli zupełnie naturalny proces do bycia okaleczonym przez naturę.
@Belzebub dla niej moze i lepsza. Ty i ja nie bylismy w ciazy także ciężko porównać. I na szczęście w tym kraju moze pierdolic co chce. A czy będzie miała posłuch to juz inna bajka.
Z drugiej strony po kilku przypadkach w rodzinie gdzie wypadło matkom po kilka lat snu, cierpiały na depresje okoloporodowe a do tego męska część związku tez nie miała lekko jestem w stanie uwierzyć, ze w bezpośrednim porównaniu niektóre wybiorą menopauze jako lepszy okres życia.
@cremaster nie znam szczegółów ale zadziwia mnie to jak mało ludzie przywiązują uwagi do edukacji w zakresie obsługi potomka. Przykład z brzegu niewłaściwe podnoszenie i noszenie dziecka skutkuje refluksami. Oczywiście jest jakiś procent dzieci gdzie taka ich uroda ale jak słyszę co chwilę,że bardzo ciężko mieli z dzieckiem to tylko kręcę głową. Kolega z pracy jeździł z dzieckiem po klinikach urologicznych … bo niewłaściwie przewijali i pielęgnowali córkę przez co miała nawracające zapalenia pęcherza. Nic nie dzieje się beż przyczyny
@Belzebub I to nie jest żart, już kilka lat temu o tym pisali a teraz nie jest wcale lepiej
Znajoma jak dostała ostatnio skierowanie do sanatorium to lekarz jest zrobił pogadankę o zabezpieczaniu się i chorobach wenerycznych. Była później strasznie oburzona, oczywiście w kontekście tego że ktoś w ogóle śmiał śmieć ją podejrzewać o to, że będzie się tam ciurlać
@Belzebub Zakładając, że nic w tym zrzucie ekranu nie zostało przerobione. Czy w WO fotograf myśli nad tym, co robi? Przecież ta pani po środku została sfotografowana w momencie, jakby właśnie tęskniła za rozumem. Nie dało się w czasie tego spotkania zrobić kilkudziesięciu zdjęć i dobrać cokolwiek lepszego, co by tylko nie podkreślało tego głupiego nagłówka?
@skorpion Można mieć zdanie. Ale od razu się oburzać że ktoś ma inne z którym się nie zgadzasz? Idę się założyć, że OP nie przeczytał artykułu (ja też nie, ale ja mam na WO po prostu wyjebane - tak jak pisałem wcześniej, jestem świadomy że nie jestem targetem tego, gazetek wędkarskich i gazety polskiej).
Oczywiście zapewne wybrano kontrowersyjny lead, bo takie generują oburzenie, a oburzenie przelicza się na szum, kliki i inne bziki. Kapitalizm at its finest - najważniejsze liczby, nie jakość.
@Ragnarokk nie oburzam się. Nawet mnie to nie dziwi ale jest wiele innych dni w roku i po feministycznej gazecie spodziewałbym się raczej laurki dla kobiet-matek. Jakiegoś zrozumienia i wsparcia a tutaj narracja dopasowana do sytuacji bo w naszym społeczeństwie kobiety nie chcą być matkami to będziemy dawać artykuły dla nic żeby nie czuły się źle w dniu matki XD to jak w dniu strażaka wystawiać laurkę podpalaczom
Zaloguj się aby komentować