Ciemne chmury nad gospodarką Wielkiej Brytanii. Cła Trumpa nie przeszły bez echa

Brytyjski Urząd Statystyk Narodowych (ONS) podał w czwartek, że produkt krajowy brutto (PKB) wzrósł w ciągu drugiego kwartału 2025 r. o zaledwie o 0,3 proc. Według analityków na wyhamowanie wzrostu brytyjskiej gospodarki miały wpływ cła nałożone przez prezydenta USA Donalda Trumpa.


Brytyjska gospodarka rozwija się mniej dynamicznie w porównaniu z pierwszym kwartałem bieżącego roku, kiedy PKB wzrósł o 0,7 proc.


Jak zauważają brytyjskie media, jest to wynik lepszy, niż oczekiwano. Ekonomiści, pytani przez agencję Reutera, przewidywali wzrost brytyjskiego PKB jedynie o 0,1 proc. w okresie od kwietnia do czerwca.


ONS poinformował, że odnotowano wzrost w sektorze usług o 0,4 proc. oraz w budownictwie o 1,2 proc., lecz spadek o 0,3 proc. w sektorze produkcyjnym. [...]


#wiadomosciswiat #wielkabrytania #gospodarka #ekonomia #wnppl

wnp.pl

Komentarze (11)

@jajkosadzone ludzie majacy obecnie okolo 80 lat widzieli na wlasne oczy caly proces upadku imperium swiatowego, niesamowite jak to szybko poszlo

@jajkosadzone Przecież UE niedawno złożyła hołd wasalny Trumpowi i ma gorsze warunki, ja się już pogubiłem z śledzeniem tego, daje gpt ( ͡° ͜ʖ ͡°)

da4dd5d4-d1ba-4f7e-ac46-401d7b8f85e8

@orzeszty różnice są ale jednak w UE koszta rozbijają się na pojedyńcze państwa, nie każde jest dużym producentem samochodów lub półprzewodników. Wciąż Wielka Brytania ma ciężej od nas.

@orzeszty warunki to jedno ale najważniejsze są szczegóły tej umowy.


Raz ze jest na gębę i nikt nic nie podpisal. Poprzednia umiwa z Kanadą negocjowana byla 3 lata i miala 1k stron a on chcial w pół roku umowy z całym swiatem zawrzeć xd


Dwa że jej cele sa nierealne jak np import węglowodorów, ktorych nie mamy jak odebrać w takiej ilości,

Trzy wszystko jest tak rozłożone ze ew sprawdzam będzie u następcy (oby normalnego)

No i na koniec jak już mówili prędzej UE to nie kraj a zbiór państw zrzeszonych.


Ta umowa wygląda jak bait na Trumpa żeby miał czym się chwalić jak lubi xd


Polecam podcast OSW na ten temat.

@Czokowoko Dzisiaj Tramp sprzedaje Europę (przynajmniej naszą część) na Alasce, od winników tego dilu okaże się jaką ma sprawczość. Podkast mam już w zakładce osłucham w wolnej chwili, chociaż wiem czczego się spodziewać, blef

Zaloguj się aby komentować