Komentarze (23)

KasiaJ

Komentarz usunięty przez moderatora

libertarianin

@KasiaJ no tak bo firma upadła teraz przez tuska, a nie przez to co się działo przez ostatnie 8 lat

Syster

@KasiaJ Ogólnie pracę z tego zakładu już od paru lat powolutku przenosili do filii w Chinach, zastanawiało mnie jak długo pociągną zanim zamkną go w całości. Szczerze - zaskakująco długo.


Podobnie zresztą było z - no, co prawda dużo mniejszym, ale - centrum RnD Alstom Power w okolicy.


Nie jestem w stanie zapodać źródła tej rewelacji - ot, informacja od znajomego który tam pracował.

cebulion

ALE SYNEK, KTO TYLE DOŁ?!!!

Alky

Rynek zweryfikował.

>hurr durr płaca minimalna

A który porządny fachowiec robiłby ci poniżej minimalnej?

Pan_Slon

Ponoć chinczyki kradną technologie i aktualnie nie jest bezpiecznie tam produkować a tu proszę jednak wszystko z Chinami jest OK

Syster

@Pan_Slon Z tego co znam ten zakład, to tam już od dawna część produkcji przerzucili do ABB w Chinach. Właściwie, to zastanawiało mnie ile potrwa zanim będą go zamykać.

Opornik

@Pan_Slon @Syster Historia uczy że big business nie myśli długofalowo. Budowali przemysł Japonii, ZSRR, Chinom, a potem był płacz bo konkurencja, albo wręcz wojna.


Transfer technologiczny był wręcz wymagany przez prawo Chińskie wobec inwestorów. A ci idioci się zgadzali.


Dla mnie niewiarygodne jest że pozwalają studiować w USA dziesiątkom tysięcy chińczyków, którzy potem tą wiedzę przywożą z powrotem. Bo $$$ na teraz najważniejszy.

wrukwiony

Czyli zmniejsza koszty, ale produkt bedzie drozszy bo clo importu. Firma zarobi, klient zaplaci. Niezle.

kodyak

@wrukwiony chinczycy nadal skladaja tak tanio ze nawet z clem i transportem bedzie taniej

Topia

Komentarz usunięty przez moderatora

Hejto_nie_dziala

@Topia ale który kraj jest normalny? Bo chyba nie mówisz o Chinach?

Topia

Komentarz usunięty przez moderatora

VonTrupka

@Topia przecież północ i pn-zach chin to bieda niczym wschodnia europa, a nie prężna gospodarka jaką się chwali reżim pinponka

kamel

@Topia shit hejto says. Co tam jest normalniejszego gospodarczo od europy? Może sześciodniowy tydzień pracy po 12h? Albo dzieci pracujące w fabrykach? A może minimalne wynagrodzenie ~1600 zł w Szanghaju? Może też bieda w regionach wiejskich?

Topia

Komentarz usunięty przez moderatora

Hejto_nie_dziala

@VonTrupka @kamel topia spad s rowerka;(

VonTrupka

@Hejto_nie_dziala słaby zarzutkowicz, pewnie bajtuje na nielegalu, bez karty wędkarskiej :<

Rmbajlo

to było do przewidzenia odkąd zmienił się właściciel ,spadły zamówienia,zmieniła się całkowicie polityka zakupowa itp.

VonTrupka

@Rmbajlo jak to szło?

to nie będzie tak oczywiste, ale będą znaki? ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

DirtDiver

"Fabryka silników to – oprócz ludzi "na produkcji" – specjaliści, dojeżdżający na zmiany własnymi SUV-ami." O nich drżę najbardziej

Szuuz_Ekleer

Szkoda każdej ludzkiej tragedii oczywiście i nie każda liczba na wykresie odpowiada tej samej jakości miejsca pracy, ale nie dajcie się ponieść mediom szukającym sensacji o tym jakby nadeszło nad Polskę kryzysowe tsunami. Przynajmniej jeszcze, tego sobie i wam życzę. Jednak chciałbym zwrócić uwagę na inne zjawisko, które przy okazji tego dzieje się od dawna, a jest to wymieranie miasteczek przez te zamykające się zakłady i skupienie 75% nowopowstających miejsc pracy w ostatnich latach w zaledwie 5 największych ośrodkach miejskich Polski oraz idące za tym następstwa. Sam jestem takim młodym, małomiasteczkowym imigrantem, który nie wykonuje specjalistycznej pracy i nie zarabia we Wrocławiu wielkiej kasy, więc jednocześnie dotykają mnie duże koszty życia mające wpływ na kształtowanie planów na przyszłość moich i mojej partnerki, zresztą z innego małego miasta.


Politycy skupiający swoją uwagę na wyborcach z terenów poza aglomeracjami mają od lat pole do używania dla swojej populistycznej śpiewki, że poprawią los tych którzy pozostali obiecując niemożliwe, ale trend pomimo ostatnich 8 lat PiSu jest nieubłagany. Gdyby obecna koalicja rządząca była sprytniejsza w swej strategii, to mogliby coś podziałać w tym kierunku i może zwiększyć swoje poparcie przez ułatwienie przejścia w nowy świat. Chociażby budownictwo socjalne to nie tylko "lokale dla nierobów", ale i dla studentów, skromniejszych osób utrzymujących podstawowe usługi rozrastających się miast, czy pracujących osób szukających lepszego życia niż minimalna przy ulicy "finansowej" z 5 oddziałami różnych banków, z lumpeksem i przy nieistniejącym niemalże rynku wynajmu.


I nie każdy może liczyć na spadek, niby oczywiste ale też nie dla wszystkich zdążyłem zauważyć.

802c0979-489f-467c-b9c7-f68ff3ec79b7
Szuuz_Ekleer

A szanujący się człowiek w sile wieku, ale samotny nie przesiądzie się z własnościowego na pokój z kartongipsu ze studenciakami i tu przychodzi też kwestia wykluczenia transportowego, czy zderzamy się choćby ze sprawą CPK.

Zaloguj się aby komentować