Zastanawiałem się czy nie dodać w kategorii gier 3D
#talisman #gryplanszowe #hobby #diorama #grybezpradu
Zastanawiałem się czy nie dodać w kategorii gier 3D
#talisman #gryplanszowe #hobby #diorama #grybezpradu
Zaloguj się aby komentować
I jeszcze pudełka dotarły osobną paczką (w nawiązaniu do tego wpisu)
#ciekawostki #zainteresowania #hobby #gryplanszowe #grybezpradu #planszowki #talisman #chwalesie

Zaloguj się aby komentować
Dodaję jeszcze raz bo mnie hejto w c⁎⁎ja zrobiło i dodało w społecznosci książki
Chłop sobie Talisman sprawił w komplecie
Miałem pojedyncze, ale w sumie bardziej się opłacało. Stare na sprzedaż a to będzie grane
#gryplanszowe #grybezpradu #planszowki #talisman #chwalesie




@glebogryzka zgadzam się 100%. Nie ugryzienia, ale ja Ci tego tak nie zmierzę jak producent. Jeszcze co do nowej edycji to ja i tak zostanę przy tej ponieważ na forum http://forum.magiaimiecz.eu/forum/index.php jest tyle dodatków autorskich w wykonaniu jak ori, że dużo grania przede mną.
Zaloguj się aby komentować
Nemesis pomalowane. #grybezpradu #gryplanszowe #malowaniefigurek #figurki #nemesis #malowanie




Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj fanowski dodatek do gry 7 Cudów: Pojedynek, pod tytułem Liderzy. Gra się w zasadzie tak samo jak w zwykłej wersji, jednak liderzy są dostosowani pod styl gry pojedynku.
Na jednej partii dałam 4 warstwy lakieru i karty zaczęły być już śliskie i spokojnie dałoby radę grać bez koszulek. Przy szóstej prawdopodobnie byłyby już mocno śliskie jak te profesjonalne, ale przy takiej ilości kart szkoda mi lakieru xD Na reszcie tradycyjnie jedna warstwa do usztywnienia.
Tył karty robiony sposobem naklejania i wyszło dużo równiej niż wcześniej, ale widać jeszcze na niektórych kartach niedociągnięcia, przydałby się stół podświetlany żeby było widać prześwitujący nadruk.
Tokeny tradycyjnie naklejka na tekturkę. Ogólnie wyszły 62 karty, ale zostały mi jeszcze liderzy z Agory którzy mają inną szatę graficzną, więc trzeba nad nimi pierw posiedzieć.
Tag do obserwowania/czarnolistowania -> #eveplanszowkuje
#grybezpradu #gryplanszowe #tworczoscwlasna #hobby


@Eve kiedyś miałem podobne podejście do laminacji, teraz traktuje to jak relaks po pracy (jest trochę dziubania z gilotyną), a i karty bardzo łatwo odzyskać, laminat zakleja się tylko z laminatem, papier jest nietknięty, jak przerwiesz połączenie laminatu to kartę wyjmiesz nietkniętą.
Będę musiał poszukać czegoś ciekawego do planszy, używałaś jakiegoś płynnego lakieru który możesz polecić?
Zaloguj się aby komentować
Likwidacja sklepu CUBZ z planszówkami/karciankami w Plazie w Poznaniu. Wszystko -25%.
#poznan #gryplanszowe #gry

Zaloguj się aby komentować

Deep Blue - jak wyglądały początki tego wyjątkowego komputera? W jaki sposób działał. Przeczytaj nasz wywiad z Konradem Kukulskim!
W sumie nie sądziłem że mnie ten artykuł tak wciągnie, ale osobiście mega mi się podobał.
#szachy #gryplanszowe #grybezpradu
Przypominam o istnieniu czegoś tak wspaniałego dla społeczności planszówkowej, jak MatHandel.
W tym tygodniu wystartowała kolejna edycja:
https://boardgamegeek.com/geeklist/312282/445-polski-mathandel-polish-math-trade
Więcej można dowiedzieć się na forum (to w sumie piękne samo w sobie, że nie umarło przenosząc się na głupi FB czy gdzieś)
https://www.gry-planszowe.pl/viewforum.php?f=47&sid=dc11e52d7770b044c24a5c0ca8ccd1fa
Na czym to polega? W ogromnym skrócie: zgłaszasz jakie gry masz, jakie chcesz, a system automatycznie dobierze Ci osoby do wymiany. W ten sposób jednym kosztem wymiany jest wysyłka, a bardzo łatwo znaleźć chętnych na wymianę.
W każdym z tych 2 linków wyżej jest prosty, ilustrowany poradnik krok po kroku. Mojego autorstwa tak na marginesie
#gryplanszowe #planszowki #mathandel
Zaloguj się aby komentować
borze, co znalazłem w szpargałach.
ciekawe gdzie są pudełka po zapałkach z żetonami ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#gryplanszowe #staregry #grybezpradu #nostalgia

Zaloguj się aby komentować
Gier ze skojarzeniami nigdy za wiele.
#gryplanszowe


Zaloguj się aby komentować
Rebel, gra towarzyska Wsiąść do Pociągu: Europa 15. rocznica
https://hotshops.pl/okazje/rebel-gra-towarzyska-wsiasc-do-pociagu-europa-15-rocznica-22427
Cena: 217,99 zł
Okazja dostępna w sklepie: empik
#grybezpradu #gryplanszowe #hobby #hotshops

Zaloguj się aby komentować
Co jest kurde, Tetris kurde
#gryplanszowe #grybezpradu


Zaloguj się aby komentować
Siema!
Dzisiaj na stół leci szybka recenzja Flamecrafta od Lucky Duck Games.
Ocena planszówki 6.8/10
Ocena graficzna 8/10
Mechanika pod kątem atrakcyjności lub regrywalności 6/10
Mechanika pod kątem trudności 4/10
Cena ok 125-140 zł
Gra opiera się na prostej ekonomii zarządzania zasobami. Mamy elementy losowości w postaci kart zaklęć i smoków, które będziemy dobierać oraz sklepów. Każdy z graczy kieruje swoim smokiem.
Podczas swojej tury gracz musi umieścić smoka na polu ze sklepem, następnie ma do wyboru 2 opcje
- może otrzymać wszystkie zasoby ze sklepu i kart smoków do niego przypisanych, następnie umieścić smoka z ręki na wolnym polu, odpalić jedną zdolność smoków w sklepie i uruchomić zdolność samego sklepu.
- gracz może rzucić zaklęcie z dostępnych zaklęć na macie, musi opłacić ich koszt by otrzymać nagrody, a następnie może odpalić wszystkie zdolności smoków w sklepie, którego ikona jest zgodna z ikoną karty zaklęcia.
Gracze naprzemiennie wykonują swoje tury, zdobywają punkty reputacji, monety oraz odkrywają nowe karty sklepów, smoków i zaklęć, aż talia kart smoków lub zaklęć się nie wyczerpie.
I to wszystko w dużym skrócie! Dodatkowo warto podkreślić, że zamiast zwykłej planszy otrzymujemy cudowną matę do gry.
Grało nam się świetnie, akurat różowej bardziej się to spodobało niż my(preferuję większe planszówki xD), ale zabaw była przednia. Gra idealna na luźniejsze spotkania lub do pogrania ze swoimi pociechami.
Miło było usiąść do lżejszego tytułu i na pewno będziemy wracać do naszych sklepików i smoków! A czy wy już mieliście okazje ograć ten tytuł? Jak wam się podobał?
Jeżeli tworzony przeze mnie content zaobserwuj mój tag #keytorpg i odwiedź mojego instagrama:
https://www.instagram.com/key_to_rpg/
#gryplanszowe #grybezpradu #gry



Zaloguj się aby komentować
I znowu przegrana...
#gryplanszowe #grybezpradu #robinsoncrusoe

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Trochę wtopiłem, bo chciałem sobie kupić dodatki do #talisman ale olałem temat i jak patrzę teraz na ceny to jprdl. Mam podstawkę i Żniwiarza. Kupiłbym podziemia, żeby był fragment nowej planszy. Czytałem, że niby ma nie być dodruku choć zainteresowanie jest ogromne. Myślicie, że to prawda czy ściema? Niby wygasła im licencja, ale przecież mogą kupić na nowo? A może nadchodzi nowe wydanie?
#gryplanszowe #planszowki #grybezpradu #pytanie #pytaniedoeksperta
@PanNiepoprawny
z jednej strony to nabijanie kabzy "biznesmenom", ale z drugiej rzeczywiście może to być ostatni dzwonek na zakup tych dodatków, szczególnie nieużywanych.
Widzę że nowa królowa lodu jest za 180 zł na olx, ale zdaje się, że już zarezerwowana
https://www.olx.pl/d/oferta/talisman-krolowa-lodu-CID767-IDTm0Gm.html
Zaloguj się aby komentować
Kolejna figurka, tym razen do gry Nova Luna. Tak się zastanawiałam nad kolorami, czy dać żółtą mordę jak to czasami jest przedstawiany księżyc, czy zrobić taką szaro-niebieską jak oryginał, ale ostatecznie padło na zwykłą "człowieczą" twarz. Inne kolorki by mi pewnie nie wyszły :v. Ta figurka została również popryskana lakierem akrylowym, dlatego też trochę odbija światło. Poprzedni kufel i księżyc też raczej potraktuję lakierem, wrzucę zdjęcie jak już wydrukuję resztę elementów ༼ ͡° ͜ʖ ͡° ༽
Tak, wiem, że mało podobne do oryginału, ale mi się podoba ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i przede wszystkim czuć ciężar przesuwanej figurki, nie jak w przypadku kartonu.
#eveplanszowkuje #gryplanszowe #grybezpradu #hobby #druk3d


Zaloguj się aby komentować
miał już ktoś okazję grać w Frostpunka? jakie wrażenia? niedługo premiera i się waham czy kupować czy nie. Boję się o regrywalność, oraz czy w ogóle jest sens grać w to w więcej niż jedną osobę, jeśli tak to co dają dodatkowe osoby
#grybezpradu #gryplanszowe

@mapache nie mam dobrych wspomnień po zagraniu w TWOM i Nemesis, przy których Kwapiński maczał palce. Dlatego nie zamierzam ryzykować z Frostpunkiem. Upycha w swoich grach mnóstwo talii i talijek, rozkłada i składa się je czasem dłużej niż gra i ogólnie jest dużo zarządzania elementami gry w jej trakcie. Tak jak to gdzieś już pisali, przypomina to upychanie excela na planszy. O ile TWOM i Frostpunk mają świetne historie i są to bardzo dobre gry komputerowe to wydaje mi się, że jest to przerost formy nad treścią w przypadku planszówek. Chyba, że powyższe punkty to dla kogoś zalety wtedy nic tylko brać
Zaloguj się aby komentować
Próbuję rozsądzić spór dotyczący gry Tajniacy. Otoż na stole leży karta "kość", i używam jako podpowiedzi słowa "ość". Zostaję zjachany, że "ość" i "kość" brzmią prawie identycznie, i ludzie zaczynaja cytować instrukcję:
"Nie możesz użyć części złożenia widocznego na stole. Póki na stole widoczny jest RÓG, nie możesz powiedzieć: nosorożec, jednorożec, rogówka, narożnik."
Te wszystkie słowa są jednak powiazane etymologicznie, natomiast kość i ość nie są. Jest nawet inny punkt w zasadach:
"Jeśli ktoś powie, że nie można użyć wróbelka jako wskazówki, kiedy na stole leży BELKA, to po prostu przesadza."
Zatem moim zdaniem ość nie narusza zasad, i jest dobrą podpowiedzią, bo odnosi się do znaczenia słow a nie ich brzmienia. Ość to po prostu odpowiednik kości u ryb.
Co sądzą niezależni arbitrowie?
https://www.hejto.pl/tag/grybezpradu#gryplanszowe
#grybezpradu
Zaloguj się aby komentować
Jak widać, wytyczne InPost weszły na pełnej
#inpost #polszczyzna #gryplanszowe

Zaloguj się aby komentować