Wyobraź sobie, że masz w ręku kostkę, która przetrwała prawie dwa tysiące lat… i jest warta małą fortunę!
#ciekawostka #rpg #d20 #grybezpradu #gryfabularne

Wyobraź sobie, że masz w ręku kostkę, która przetrwała prawie dwa tysiące lat… i jest warta małą fortunę!
#ciekawostka #rpg #d20 #grybezpradu #gryfabularne

Zaloguj się aby komentować
Jeśli ktoś lubi Miasto Mgły (A ja lubię) to rozgadałem się o dodatku do niego i trochę mi się ulało.
A dodatkowo cenne info, Black Monk nie sprzedaje już Miasta Mgły, więc jeśli gdzieś je macie, pewnie za kilka lat będzie białym krukiem, zwrot z inwestycji większy niż betonowe złoto.
#rpg #gryfabularne #grybezpradu
Zaloguj się aby komentować
Siedzisz w domu, nuda taka, że nawet Lord Zedd by współczuł. Nagle TRACH — dzwoni Zordon. "Potrzebujemy Cię." Co robisz? No wiadomo, zakładasz hełm, bierzesz morpher i lecisz ratować Angel Grove, zanim Rita Repulsa znowu odpali swoje potworne DIY.
Z Power Rangers Roleplaying Game tworzysz swoją postać tak, jak powinno się tworzyć Power Rangera: kolor, charakter, trauma z dzieciństwa, i jazda.
-> https://rgfk.pl/podrecznik-power-rangers-rpg-core-rulebook/51822.html
#rpg #powerrangers #gryfabularne #grybezpradu

Zaloguj się aby komentować
No i co? No i pięknie.
Dwa eventy, dwa miasta, jeden wielki loot dobrych emocji. Bykon i One More Game za nami: rozmowy, śmiechy, rzuty kością jak natchnione (albo przeklęte, nie oceniamy), plecaki cięższe o nowe skarby.
Dzięki każdemu, kto wpadł, pogadał, coś kupił albo chociaż pomachał z daleka – bez was to by była tylko smutna ekspedycja do lochu pustych stoisk. Wracamy do kuźni, kuć nowe rzeczy na kolejne wyprawy! Widzimy się szybciej, niż myślicie!
#rpg #event #omg #bykon #gryfabularne #grybezpradu

@Gustawff Zmiany dotyczą pakowania komponentów i użytych materiałów. Plastikowa wypraska została zastąpiona tekturą, karty pakowane są w papier zamiast w folię, pojawiają się pudełeczka tekturowe do przechowywania elementów .
Zaloguj się aby komentować
Pomyślałem, że skoro mam ponad 150 gier planszowych w mojej kolekcji to (podobnie do @damw ) będą wrzucał jakiś tekst, zdjęcie i może ankietę na kolejną do przerobienia
1/150
Tytuł: Let's Go! To Japan
Designer: Josh Wood
Publisher: Alderac Entertainment Group
Skusiłem się jakiś czas temu na **"Let's go to Japan"**. Tytuł zobowiązuje, więc w środku... niespodzianka!
Co do instrukcji... no cóż, powiedzmy, że jest... oszczędna w formie.
Sama gra to szybki draft kart, coś w stylu "7 Cudów Świata", tylko zamiast antycznych budowli planujesz japońską wycieczkę marzeń. Bierzesz garść kart do łapy, wybierasz perełkę (albo dwie, jak szef kuchni sushi
Nawet udało mi się pyknąć partyjkę solo (również na BGA, trening czyni mistrza!
Co ciekawe, gra śmiga praktycznie symultanicznie. Czas upływa, gdy wszyscy naraz (mniej więcej) dokładają karty i planują swoje trasy. Dzięki temu partia zasuwa jak Shinkansen
A teraz najlepsze: liczenie punktów! To nie jest zwykłe dodawanie, o nie. To w zasadzie finałowa runda gry. Przez całą rozgrywkę żyjesz w słodkiej nieświadomości swojego wyniku. Jasne, widzisz ikonki, możesz próbować coś tam w głowie kalkulować jak księgowy na kofeinie
Niestety, jest mały zgrzyt. Moja wersja, chociaż prosto z Kickstartera (czyli teoretycznie "na bogato"), zamiast klimatycznych drewnianych znaczników podróżników, ma zwykłe, plebejskie kartoniki. Buuu!
Na osłodę – w mojej pierwszej grze (tej z milczącą automą
Podsumowując: Fajna, szybka i ładna gra. Raczej dla tych, co wolą spokojne planowanie niż rzucanie sobie kłód pod nogi (i rozmawianie z automą
#gryplanszowe #grybezpradu #hobby

Zaloguj się aby komentować
A dziś zagraliśmy sobie w Carnegie
@scorp zmiażdżył mnie 115:107 😤
Bardzo fajny euras z nietypową budową silniczka. W grze trzeba patrzeć bardzo w przyszłość z potencjalnymi ruchami, aby wyłapać jak największe bonusy. Rozgrywka zajęła nam 48 minut, co uważam za bardzo przystępny czas ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gryplanszowe #grybezpradu

Zaloguj się aby komentować
Myślę czy się nie przesiąść na nowy system i przyglądam się ostatnio Infinity. Jest tu ktoś kto w to gra/grał?
Mam wątpliwości co do metalowych figsów: składam i maluję sobie jakieś na próbę i wydaje mi się że plastik jest łatwiejszy do pracy (choć metal ma kilka zalet). Jak to wygląda w praktyce?
Jak wygląda strategia wydawcy, źdzerają kasę, nie źdzerają? ; >
#grybezpradu #malowaniefigurek #infinity
@moll Oczywiście!
Swoją drogą moje dzieciaki się zakochały w Talismanie (5ed), a ja dzięki niemu wróciłem do malowania po ponad rocznej przerwie! : )
Są moim zdaniem takie opcje:
opcja super basic, moje figsy mają mieć więcej kolorów niż szary: pędzelek syntetyczny (jak chcesz pomalować wszystkie z Talismana to raczej 2-3, bo szybko padają), kilka farbek modelarskich (poszukaj Citadel, Valleho), wydaje mi się, że nawet w tej wersji przydałby się podkład w sprayu, najlepiej ciemny albo szary - w wersji super cebula powinien wystarczyć podkład samochodowy z supermarketu. Biały będzie bardzo trudny do pracy : ).
opcja medium: to co wcześniej tylko jeszcze nożyk do papieru (jakiś z marketu budowlnalego) i papier ścierny do szlifowania "mould-lines" (takie zacieki z formy które otaczają figurkę, powstają przez formę w której jest odlewana i psują jej wygląd), Talismana się trochę ciężko szlifuje bo figurki są zrobione z czegoś gumowatego : /. Do tego pędzelek z włosia, na początek niekoniecznie jakiś drogi i nie najmniejszy, bo to wbrew pozorom niewiele pomaga a powoduje że trzyma mało wilgoci (tutaj polecam poczytać/pooglądać jak o nie dbać, jest na YT sporo materiałów na ten temat). Do tego po prostu więcej farbek, więc można zacząć od jakiegoś zestawu: Valleho jest bezpiecznym wyborem, Scale75 są bardzo matowe, ale ja je uwielbiam, Army Painter wypuścił ostatnio serię "fanatic" i to ponoć bardzo przyzwoite farby. Na początek nie polecałbym kupować farb typu "Speedpaint" albo "Contrast", bo trzeba wiedzieć jak się ich używa. Ostatnia sprawa: biała farba w spray'u: figurkę po nałożeniu podkładu psikasz z góry białą farbą, co powoduje że osiada na figurce mniej więcej tam gdzie pada światło, to się nazywa "zenithal highlight" i jest bardzo prostym sposobem na ułatwienie sobie malowania. Ostatnia sprawa: mokra paleta, ja do dzisiaj używam podstawki z pudełka z ikei, szmatki i papieru do pieczenia i nie widzę potrzeby kupowania sobie profesjonalnej. Farby akrylowe na suchej palecie wysychają w 3-5 minut, więc praca z nimi w ten sposób jest w zasadzie bez sensu : >.
opcje wyżej są bez sensu, jak coś to pytaj, bo ja wiem wszystko ; D
@baklazan ja grałem tylko w drugą edycję, więc niezbyt na bieżąco. Figsy do Infiniti to mieszane odczucie, wszystkie te w ciezkich pancerzach są super, ale mniejsze, w szczególności kobiece modele, są takie delikutaśne przez te swoję dynamiczne pozy i realistyczne proporcję, a metal nie pomagał, bo jako całość było to strasznie kruche.
@sawa12721 Kupiłem sobie na próbę ten zestaw: https://store.corvusbelli.com/en/infinity/wargame/miniatures/tinker-zetbot-remote , i szczerze mówiąc to detale są naprawdę fajne, udało mi się nawet nie złamać tej rurki, więc materiał chyba się poprawił. Czyszczenie jej za to było, no, trudne : P. Nie używają też w nich ołowiu, co ponoć kiedyś było standardem.
Natomiast wkurza mnie to że mould-line'y są trudne do wyłapania, sam materiał jest twardszy więc ciężej go oczyścić, no i sama masa nie ułatwia.
@baklazan ooo, właśnie to przygotowywanie figurek, to też zajmowo dużo czasu, chociaż skirmish, więc dużo nie trzeba było mieć. Moja armia do japońskiego podsektora zamykała się w 17 fikgsach i Tagu.
W sumie jak sobie przypomnę, to właśnie Infi ostatecznie zniechęciła mnie do metalowych figsów-raz ci taką upadnie ze stołu i już zamiast grać to kurwilem szukając fragmentu miecza, czy lufy xD
@moll Nie wiem jak Ty się uczysz, ale ja na Twoim miejscu po prostu bym wziął którąś i pomalował.
A potem schował ją głęboko w szafie, żeby nikt jej nie widział ale żebym ja mógł ją obejrzeć i porównać z tym co potrafię teraz ; D - moja pierwsza jest bardzo kiepska, ale nigdy nie zapomnę jaki miałem z nią fun!
Zaloguj się aby komentować
Kolejna partia w Nemesis, tym razem w 4 z dodatkami. Pierwszy z nich to Karnomorfy czyli inna rasa obcych (w skrócie są dużo wytrzymalsze i trudniejsze do ubicia). Drugim było Pokłosie & Medyk. Na statku znajdował sie Mechanik, CEO (zamiennik Kapitana z podstawki), moja Medyk i Pilot (nowicjuszka). Graliśmy też z fanowskimi celami. Moja karta celu zakładała m.in. wystrzelenie jednego z graczy w próżnię. Już w 1 rundzie znalazłem się w pomieszczeniu, które mogło to zrobić, z czego skorzystałem. Niestety, nie udało mi się wystrzelić w kosmos CEO, ponieważ dał radę zniszczyć drzwi i uciec. Ogólnie członkowie załogi podzieli się na dwie grupy - ja i Pilot na przodzie, CEO i Mechanik na tyle statku. Właśnie oni polegli w trakcie walki z obcymi. Natomiast ja, wiedząc, że nie dam rady wystrzelić w kosmos członka załogi, postanowiłem wysadzić statek w czym czynnie przeszkadzała mi Pilot, której zależało, aby statek był cały. Ostatecznie doczekałem momentu gdy ewakuuje się kapsułą ratunkową, więc wtedy, nie niepokojony przez nikogo, włączyłem autodestrukcję i uciekłem ostatnią kapsułą. Ostatecznie wygrałem ja i Pilot (chyba, bo jej zadaniem było aby statek na Ziemię nie doleciał; za to wyleciał w powietrze). Rozgrywka zajęła nam około 2h.
PS. Niestety ale im bardziej się miesza (tzn. zamiast standardowego gatunku obcego tj. Intruzów zmieni się na inny z dodatku, to dochodzi do pewnych niejasności względem niektórych postaci, głównie tych promo czy z dodatku Pokłosie).
#grybezpradu #gryplanszowe #planszowki


@Trypsyna W skali od 1-10 to dla mnie 8. W skali BGG (czy jak chętnie zasiądę do rozgrywki) to również 8 (czyli lubię grać i chętnie polecę i zagram). Co do ceny, to podobno za jakiś czas ma być dodruk, więc powinno się poprawić. Co do plusów, to przede wszystkim lubię w tym klimat - jako członek załogi statku próbuję rozeznać się w sytuacji, wysondować, który z graczy może być tym, który może mi pomóc a który coś knuje, lubię to, że każda rozgrywka to przygoda (dłuższa lub krótsza)...; dodatkowo po rozgrywkach dochodzindo Ciebie, że nawet mając super karabin pełen amunicji salwowanie się ucieczką może być lepsze niż walka... więc raczej emocje i odczucia we mnie wzbudza :)
Co do minusów, to gra jest niezwykle losowa (rzuty kośćmi, losowe karty -> wydarzeń, ataku obcego, Celów (gdzie niektóre są łatwiejsze od innych), zarażenia, przedmiotów itd.
Gra jest też pełna wyjątków, mikrozasad, które dodatkowo się komplikują, jeżeli zaczniemy bawić się z dodatkami (dochodzi do niekompatybilności), sam niestety łapię się na tym, że przy dodatkach o czymś zapomnę. Co do liczby graczy im więcej tym lepiej - 4 czy 5 graczy gwarantuje ciekawszą rozgrywkę. Choć zdarzyło mi się zagrać w 3 (a nawet być świadkiem rozgrywki dwuosobowej). Gra ma też dołączony zestaw reguł i kart do partii w pełni kooperacyjnej (przydatne przy poznaniu gry). Zresztą nie musisz jej kupować - gra jest dostępna w akcji Poczta Planszówkowa, za kilka dni startują zapisy na maj, polecam poczytać o tej inicjatywie, w koszcie wysyłki paczki przez InPost można potestować i się przekonać, czy chcesz kupić grę :)
Zaloguj się aby komentować
Przez kolejne etapy gry, uczestnicy obserwują, jak ich język ewoluuje, odzwierciedlając zmiany zachodzące w społeczności, aż do momentu, gdy język ten zanika.
#ciekawostka #rpg #dialect #grybezpradu #gryfabularne

Zaloguj się aby komentować
Jakby Posejdon wziął i wyrzucił garść pereł prosto na brzeg. Jakby ktoś zaklął fale oceanu w poliedry. Jakby syreny grały w RPG-i pod wodą i zostawiły swój najlepszy zestaw.
Jak masz nimi rzucać, to tylko epicko. Żadne tam nudne „podchodzę i atakuję”. Ty WYPŁYWASZ z mgły. Twoje zaklęcia BRZMIĄ jak pieśń pradawnych. Twój bohater nie chodzi, on SUNIE jak król mórz.
-> https://rgfk.pl/kostki-rpg-minas-tirith-zestaw-7-wielkich-kosci-kostek/53035.html
#rpg #dnd #kostki #gryfabularne #grybezpradu

Zaloguj się aby komentować
Hej,
Podstawka do #bloodbowl pomalowana. Można już #grybezpradu #warhammer #gryplanszowe #malowaniefigurek
uprawiać
Co dalej?

Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj na stole królują gry wydawnictwa Nasza Księgarnia. Na pierwszy ogień poszła gra "Ptaszki". Gracze dobierają karty z rynku kart i układają je w swoim obszarze gry w taki sposób, aby karty tworzyły ciąg jednego gatunku bądź jednej pory roku. Gramy dwie rundy, więc czasu nie ma specjalnie duży. Mamy więc element memory, którego fanem nie jestem.
Druga gra to Rzepka, inspirowana wierszem o tym samym tytule. Każdy z graczy otrzymuje swoją kartę rzepki, do której będzie dokładał kolejnych bohaterów wiersza. Plot twist polega m.in. na tym, że karta rzepki ma z drugiej strony motyla (w jednym z 4 kolorów), który również da graczowi punkty. Kto jako pierwszy z puli kart (gracze jednocześnie przeszukują stos) wyciągnie bohaterów i ich wymieni na głos, kończy rozgrywkę. W grze są jeszcze warianty ale nie testowałem.
Trzecia gra to wyprawa do El Dorado Złote świątynie. Za pomocą kart przesuwamy swoich odkrywców po mapie, aby zebrać 3 klejnoty i wrócić do punktu wyjścia. Gra w ocenie Lubej średnia, dla mnie ok, od czasu do czasu do ogrania ale nie widzę dla niej miejsca na półce.
#gryplanszowe #grybezpradu #planszowki



Zaloguj się aby komentować
Hejo! Słuchajcie, sytuacja jest taka: normalny człowiek w weekend odpoczywa, ogląda seriale, może jakiś spacerek… A my? My stwierdziliśmy, że CO TO ZA PROBLEM BYĆ W DWÓCH MIEJSCACH JEDNOCZEŚNIE?!
I tak oto 5-6 kwietnia 2025 dokonujemy cudów i rozdwajamy się na: Bykon w Bydgoszczy i One More Game we Wrocławiu. Więc jak ktoś w tym czasie nie przyjdzie na przynajmniej JEDEN z tych eventów, to… no nie wiem, ale poważnie się zawiedziemy i zsyłamy na was klątwę pechowych rzutów do końca roku.
Zapraszamy, bo my tam będziemy.
#rpg #Bykon #OneMoreGame #gryfabularne #grybezpradu #wrocław #bydgoszcz

Zaloguj się aby komentować
#grybezpradu #gimbynieznajo
Ale w to się kiedyś grało..... uniwersalna gra dla każdego, wystarczyła kartka papieru i coś do pisania.Oprócz standardowych Państwo/miasto resztę można było sobie dowolnie wybrać i tak np grając z chłopakami wybierało się samochody i kluby piłkarskie....

Zaloguj się aby komentować
Weekend na bogato z malowaniem
Dziś kapitan / bohater z drużyny czornych orkuff
Varga “przeżuwacz ghuli”
Wiadomka - dużo żultego, bo im więcej żlutego tym wszystko bardziej, więcej i mocniej. I więcej!!!
Najwięcej czasu poświęciłem na kły - ze względu że jak rozumiem to waluta orków. Im bardziej żulte, tym bardziej wartościowe kły.
Przed dry brush i błotkiem
Ps Tym razem z minutnikiem - czas malowania około 2h
#warhammer #bloodbowl #malowaniefigurek #grybezpradu




Zaloguj się aby komentować
Wczoraj w gościach graliśmy w Khora: rozwkit imperium.
Fajna, z niższym progiem wejścia. Graliśmy we 4, przy drugiej rozgrywce już zmieściliśmy się myślę w 45 minut. Idzie trochę pogłówkować. Głównie staramy się rozwijać swoje Państwo miasto, aby móc więcej alcji wykonać za które zgarniemy więcej punktów zwycięstwa. Rzuty kością trochę warunkują nam to, jakie akcje możemy wykonać. Taki prostszy, suchy, szybszy eurasek 😃
Wykonanie ładnie.
#gryplanszowe #grybezpradu

Zaloguj się aby komentować

Archon Studio we współpracy z Blizzardem zapowiada planszówkę, w formie gry z miniaturkami, w świecie Starcrafta! Oficjalny stream z większą ilością szczegółów odbędzie się 03.04.2025.
Archon Studio jest polskim wydawcą gier planszowych i producentem figurek, wydał m.in. nie tak dawno Heroes III:...
Grałem w Fiasco i życie mi się rozsypało. To nie jest RPG, gdzie zostajesz bohaterem. To RPG, gdzie twoja postać chce być bohaterem, ale kończy w rowie z przepalonym biletem w jedną stronę.
#ciekawostka #rpg #fiasco #gryfabularne #grybezpradu

Zaloguj się aby komentować
To mój drugi "standardowy" Azul 2 kolekcji. Strasznie mi się spodobał jego malutki rozmiar. Pewnie się pozbędę dużego pudła :)
#gryplanszowe #grybezpradu


Zaloguj się aby komentować
Ktoś tu mówił, że czas wracać do Śródziemia? Bo jak nie, to już mówię: czas wracać do Śródziemia! Władca Pierścieni RPG na mechanice 5E jest tutaj i czeka, żebyście dali nura w Eriador, zanim jeszcze cała ta heca z drużyną pierścienia się zaczęła.
No, czyli klasyka: Bilbo już wrócił, Gandalf gdzieś znowu łazi, orkowie knują, krasnoludy klną, a wy możecie wpakować się w środek tej całej bajery
-> https://rgfk.pl/podrecznik-glowny-wladca-pierscieni-5e-dnd-rpg-lotr/49130.html
#rpg #dnd #lotr #wladcypierscieni #hobbit #grybezpradu

Zaloguj się aby komentować