Zaloguj się aby komentować
#f1 #formula1
Hulk ma swoje podium, to ja teraz jeszcze proszę o zwycięstwo dla Fernando i będę przeszczęśliwy ❤️
Zaloguj się aby komentować
Sauber nie miał szampana do świętowania. Dostali w prezencie od Mercedesa. Miło z ich strony.
https://x.com/stakef1team_ks/status/1941906580636582340
#f1 #formula1
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
NICOOOOOOO HUUUUUUUUUULKEEENBEEEEEEEERG!
Nico w końcu skończył na podium, po 239 wyścigach, w swoim 14 sezonie w F1!
Lista obecności tego historycznego wydarzenia!
#f1 #formula1

@RogerThat Nigdy nie był w topowym zespole, ale np. był kandydatem do Mercedesa w sytuacji gdyby Lewis się nie zgodził w 2013. Trzymają go bo to solidny kierowca z doświadczeniem, no ale przez to że już swoje lata ma to raczej sięgają po niego słabsze zespoły bo jest tańszy. No i przez to że jeździ w słabszych zespołach to mało ma szans na walkę o podia.
Zaloguj się aby komentować
Ja w tym wyścigu chcę już tylko jednego, Nico na podium
#f1 #formula1
Zaloguj się aby komentować
Ale Hadjar przywalił, a Kimi to pięknie wybronił
#f1 #formula1
Zaloguj się aby komentować
Jeżeli czujesz się bezużyteczny to pomyśl że w F1 są opony deszczowe
#f1 #formula1
Zaloguj się aby komentować
Za⁎⁎⁎⁎sty wyścig, pada, dużo się dzieje, zapamiętam go na długo
#f1 #formula1
Zaloguj się aby komentować
Trofea z GP Wielkiej Brytanii są wykonane z klocków lego.
#f1 #formula1 #klockilego #lego

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
@Vakarian jak mi się podobała końcówka w wykonaniu komentatorów Sky XDDDDD najpierw sikali z radości bo norris miał szansę wyprzedzić Oscara. Nie wyszło xd potem Lewis miał najlepszy czas w dwóch pierwszych sektorach! Ale zjebał końcówkę i skończył na 4 miejscu za Russelem XD ale najlepsze, że
NA TO WSZYSTKO WJECHAŁ PAN MAX I POZAMIATAŁ ZGARNIAJĄC POZYCJĘ POLAKA I WYWALAJĄC ŻORŻA Z PODIUM XDDD
piękne
Zaloguj się aby komentować
Tak wygląda piekło Maxa Verstappena
#f1 #formula1

Zaloguj się aby komentować
Checo wruć proszem #f1 #formula1 #redbullracing #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Jak mówią plotki, jeżeli Max na koniec lipca będzie nizej niz 3 w generalce to aktywuje się jego klauzula wydajnosciowa i będzie mógł odejść. Pod nim na 3 miejscu jest Russel, dzieli ich 9 punktów. W lipcu mamy dwa GP, Wielkiej Brytanii i Belgii. Więc teraz George żeby utrzymać miejsce w Mercedesie musi się po prostu dwa razy rozbić xD
#f1 #formula1
Zaloguj się aby komentować
Ładnie się tam w Austrii bawili, jak nie salta samochodami F2 to destruction derby ciężarówką xD
#f1 #formula1
Zaloguj się aby komentować
Kurde, coraz bardziej zaczyna mi pasować teoria o Maxie który specjalnie chce uruchomić klauzulę wydajnościową i odejść z RedBulla. Po tej kolizji z Antonellim był moim zdaniem zbyt spokojny jak na niego, a ten idiota przez radio to pewnie temu, że myślał, że to Russel xD
#formula1 #f1
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
479 + 1 = 480
Tytuł: F1: The Movie
Rok produkcji: 2025
Kategoria: Dramat / Sportowy
Reżyseria: Joseph Kosinski
Czas trwania: 2h 35m
Ocena: 5/10
Bardzo zdolny kierowca trafia do Formuły 1, dla wszystkich jest jasne, że to przyszły mistrz świata. Jego karierę przekreśla poważny wypadek, przez który traci kontrakt, miejsce w F1 i zostaje kaleką. Zaczyna startować z sukcesami w innych seriach wyścigowych. Po latach trafia ponownie do F1, do najsłabszego zespołu w stawce, gdzie drugim kierowcą jest perspektywiczny kierowca z Wielkiej Brytanii.
To pierwsze 5-10 minut filmu, w których zastanawiałem się dlaczego główną rolę gra Brad Pitt, a nie Misiek Koterski. Podobieństwa do historii Roberta Kubicy są oczywiste. Ogólnie widać, że twórcy czerpali z historii F1, tam kilka ważnych wydarzeń było wyraźną inspiracją.
Szedłem do kina z nastawieniem, że pewnie fabuła nie porwie, ale wizualnie będzie dobrze. No i wizualnie jest rzeczywiście świetnie, wyścigi są pokazane kapitalnie. Kilka kamer w samochodzie, różne ujęcia, dynamika, walka na torze. Wyścigi ogląda się super. Można nawet przymknąć oko na drobnostki do wyłapania tylko przez fanów tego sportu jak to, że kierownica w samochodzie to ewidentnie kierownica F2, silnik strzela ogniem z wydechu jak samochód F2 (bo to był tak na prawdę samochód F2 z "kamuflażem" F1). Takich drobnych rzeczy jest więcej - Sonny przyjeżdża na wyścigi z własnym kaskiem w torbie, główna konstruktorka samochodów w czasie wyścigu siedzi na pit wall i zarządza strategią... przeżyłbym to wszystko gdyby nie fabuła.
Fabuła tego filmu to jest pieprzony absurd xD Tam się dzieją tak niedorzeczne rzeczy, że plomby z zębów wypadają od zgrzytania. Serio, to jak działa zespół wyścigowy, jak zarządzana jest strategia wyścigu, to co wyprawia tam Sonny - nie wygląda to na film przy którym pracował ktokolwiek ze świata F1, a przecież producentem jest Lewis Hamilton. Oprócz tego mamy klasyczny, nawet już chyba trochę sztampowy konflikt gdzie mamy młodego gniewnego, który myśli że jest lepszy od innych, a szczególnie od tego cynicznego starucha który został jego zespołowym kolegą.
W filmie oczywiście przewijają się rzeczywiści kierowcy i szefowie teamów F1, ale raczej jako tło - na prostej startowej, w padoku, podium. Są pojedyncze sceny gdzie oni rzeczywiście coś zagrali pod film.
Drobny, nieistotny spojlerek - nie sądziłem że w filmie Lewisa usłyszę od głównego bohatera tekst "Damn, he's good" w kierunku Maxa Verstappena xD
Na film spokojnie może pójść osoba nie oglądająca F1 - to co potrzeba wiedzieć jest tłumaczone, a to co jest głupie nie będzie raziło. Film wtedy może się nawet podobać i zyskać ze 2 punkty w ocenie. Dla kibiców - warto dla warstwy technicznej.
Wygenerowano za pomocą https://filmmeter.vercel.app
#filmmeter #filmy #f1 #formula1

Zaloguj się aby komentować