Gdyby było odrobinę ciemniej - Alan Wake jak nic
#strachymortadeli


Społeczność
Dla fanów horroru.
Gdyby było odrobinę ciemniej - Alan Wake jak nic
#strachymortadeli

Zaloguj się aby komentować
W sumie sam nie wiem, czy Silent Hill, czy film "Mgła" z 2007 roku
#strachymortadeli

Zaloguj się aby komentować
Niewiele osób wie, że dobrze znany japoński horror "Klątwa" z 2002r. to tak naprawdę 3 część z serii.
https://www.filmweb.pl/film/Kl%C4%85twa+Ju+on-2002-107475
Dwie pierwsze części filmu zostały nakręcone przez tego samego reżysera 2 lata wcześniej, były one
niskobudżetowymi produkcjami, które zostały wyemitowane tylko w japońskiej telewizji
i nie doczekały się nigdy dystrybucji poza Japonią.
Spotkały się one z tak dużym uznaniem i popularnością, że zdecydowano się na zainwestowanie grubych milionów dolarów na powstanie dobrze znanej 3 części jak i amerykańskiej wersji (wszystkie 4 filmy zostały wyreżyserowane przez tą samą osobę - Takashi Shimizu).
Tak się składa, że na torrentach pojawiła się w końcu ładna wstawka tych dwóch filmów
Jeśli chcecie zobaczyć co zapoczątkowało falę japońskich horrorów na początku lat 00s i nie macie planu na dzisiejszy wieczór, to gorąco polecam (łącznie trwają one 2 godziny), oba filmy zawierają angielskie napisy
możecie znaleźć klikając w ten link
#ciekawostki #japonia #strefastrachu #horror #filmy
Zaloguj się aby komentować
Kontynuuję urlopowe impresje horrorowe. Tym razem nie Silent Hill, lecz Alan Wake mi do skrzywionego łba przyszedł.
#strachymortadeli

Zaloguj się aby komentować
Urlopowa impresja silent hillowa
#strachymortadeli

Zaloguj się aby komentować
Nie wiem, porąbany jestem, ale hotel w którym aktualnie przebywam, kojarzy mi się z Silent Hill 2
#strachymortadeli

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować
Paranormal Entity (2009)
Ten paradokument, moim zdaniem, zasługuje na nieco wyższe noty. Klimacik jest? Jest. Kilka mocnych scen jest? No jest. No i są jeszcze przyzwoite dialogi i wzglednie ciekawa historia oraz sporo momentów kiedy gęsiej skórki można dostać. I choć nie hest to arcydzieło, to dla fanów tego typu horrorów jest to całkiem dobra pozycja, dla fanów kina grozy jako takiego w sumie też. Warto rzucić okiem
#horror #strefastrachu #filmy #film

Zaloguj się aby komentować
Shutter Widmo (2004)
Filmweb (7,1/10)
IMDB (7,0/10)
Wracamy po dłuższej przerwie
#horror #strefastrachu #filmy

Zaloguj się aby komentować
O Dziewczynie Która Wraca Nocą Sama Do Domu (2014)
Bardzo ciekawy film, zrealizowany w nietypowy sposób. Minimalizm i prostota, bez hektolitrów krwi, z ciekawą historią i interesującymi postaciami. Jeśli lubicie filmy z kategorii "coś innego", to ten film może wam przypaść do gustu. Jeśli ktoś nie oglądał to polecam

Zaloguj się aby komentować
Smakosz (2001)
Ten film zasługuje na wyższe oceny. Fajny klimacik i historia, naprawdę dobrze dobrana obsada, no i całkiem dobre wykonanie. Charakteryzacje też OK, może z wyjątkiem dwóch czy trzech scen, sporadyczne elementy humorystyczne i dialogi całkiem w porządku. W sam raz na nudny niedzielny wieczór, polecam

Zaloguj się aby komentować
28 Dni Później (2002)
Filmy o zombie zwykle cieszą się średnim wzięciem, nawet u fanów horrorów, ale ten konkretny film zdecydowanie jest wart uwagi. Fajny scenariusz i ujęcia, bardzo dobra gra aktorska, żywe trupy przedstawione zostały jako szybkie i zabójcze, ale w granicach rozsądku. Same zombie mimo iż widoczne najbardziej, tak naprawdę stanowią tylko tło dla ludzi i ich zachowań oraz relacji. Dużo akcji i ciekawe dialogi, ogólnie dobre kino, nie tylko dla fanów gatunku, polecam na wieczór

Zaloguj się aby komentować
Coś (1982)
Klasyka gatunku. Ten film ma już swoje lata, a mimo to nadał ogląda się go z przyjemnością, niektóre kwestie i wydarzenia z filmu do dziś są przedmiotem dyskusji i teorii spiskowych. Mroźny klimat i atmosfera izolacji, efekty specjalne na poziomie mimo upływu lat, bdb gra aktorska i fajny scenariusz. Dobry horror i wgl dobre kino, polecam

Nie moze tu zabraknąć tego arcydzieła: https://youtu.be/wrZ7PnolbQ4
Zaloguj się aby komentować
Dziecko Rosemary (1968)
Tego filmu fanom horrorów przedstawiać nie trzeba, ale dobrze do niego wrócić po jakimś czasie. Klasyka gatunku, ze świetnym klimatym i bardzo ciekawą historią. Gra aktorska trzyma poziom, postaci są wyraziste i wzbudzają emocje, do tego akcenty psychologiczne i religijne. Ehh co będę się produkował, ten film to must have dla każdego fana nie tylko horroru, ale dobrego kina w ogóle. Gorąco polecam na wieczór

Zaloguj się aby komentować
Znaki (2002)
Ten (moim zdaniem) niedoceniony film nie jest do końca horrorem, wiem o tym, niemniej jednak umieszczam go tutaj, bo podczas seansu niepokój czy strach co najmniej kilka razy na pewno zagości u oglądających. I jest to film, do którego warto wrócić. Tematyka UFO i kosmitów nie trafią się często, a świetna obsada, gra aktorska na b. wysokim poziomie i dobry pomysł naprawdę robią robotę. Film wciąga atmosferą, zwłaszcza w drugiej połowie, muzyka i ujęcia również nie budzą zastrzeżeń. To jeden z tych filmów, które zawszę można polecić ze spokojnym sumieniem, zatem polecam

Ponoć człowiek to inteligentna jednostka. Komputery, latamy w kosmos. W czasie wojen fabryki działały. W czasie epidemii odry, dżumy, hiszpanki etc. życie się toczyło. Nikt się w domach nie zamykał. XXI w. covid. Nie wspomnę o cenach na Orlenie.
Pierwszy raz film obejrzałam za namową brata. Zamkną mnie w swoim pokoju i wyłączył światła. Czasami wracam do tego filmu. Polecam! Czytała KC.
Zaloguj się aby komentować
30 Dni Mroku (2007)
Nigdy nie rozumiałem niskich ocen tego horroru. Film zdecydowanie wart uwagi. Mroczny klimat i atmosfera izolacji, dobra gra aktorska, fajne ujęcia i w ogóle ciekawy pomysł na kolejną wariacje w temacie wampirów. Nie jest to jumpscare, napięcie jest stopniowo budowane, historia opowiedziana względnie powoli, ale nie zbyt wolno, generalnie ogląda się fajnie, polecam

Zaloguj się aby komentować
Dracula (1992)
Znakomity film, de facto o wampirach, ludziach i miłości, czyli w klimacie, który w horrorach interesuję mnie co najwyżej średnio, jednak w tym przypadku wykonanie było tak dobre, że uznałem iż jest to pozycja nie do przeoczenia dla każdego fana gatunku. Charakteryzacja i gra aktorska na bardzo wysokim poziomie, świetny klimat i inspirująca opowieść. Gorąco polecam

Zaloguj się aby komentować
Pitch Black (2000)
Horror sci-fi z niezłymi efektami specjalnymi oraz ciekawym scenariuszem. Pustynna planeta, ciemności, potwory i walka o przetrwanie (nie tylko z potworami, a może przede wszystkim nie z nimi?). Wydaje mi się, że to jeden z bardziej niedocenianych filmów. Dobra obsada, świetny klimat, pomysł i realizacja na dobrym poziomie. To chyba ten typ filmu, do którego chętnie się wraca od czasu do czasu. Przynajmniej jeśli o mnie chodzi. Polecam fanom horroru i sci-fi

@in2ition to trzeba to nadrobić, gra na obecne czasy dalej super wygląda (dość dobre oświetlenie jak na tamte czasy, bogate tekstury, dobre modele postaci, no i wszędzie stosowany bump mapping - symulowanie chropowatości powierzchni), gra ma klimat elegancki, i trochę wpisuje się pomiędzy filmy, Riddick w filmach mówi o Butcher's Bay.
Zaloguj się aby komentować