@Bankrut.pl Napisałem ci wyżej. Były dwa projekty tarczy - tarcza dla USA i tarcza dla PL.
Ten pierwszy projekt zaczął Bush (za 1szego pisu) i za Obamy (za peło) temat został uwalony (przypominam Obama zarządził reset stosunków z Rosją).
Projekt drugiej tarczy (dla PL) powstał po agresji rosyjskiej na Krym, po tym jak wojskowi analitycy przewidzieli, że za około 10 lat będzie zagrożenie dla PL wejścia konflikt kinetyczny z Rosją (to było za czasów PO). Ten drugi projekt był zaawansowany, ale został uwalony przez pis po przejęciu władzy w 2015.
I teraz wychodzi pis i mówi, że to peło uwaliła tarczę - choć tak naprawdę to oni sami to zrobili i bazują na tym, że ludzie nie pamiętają tych dwóch spraw.