W jakim cywilizowanym kraju nie trzeba skladac sie w podatkach na czyjes dzieci, emerytury dla kobiet, zasilki dla imigrantow itd?
#pytanie #pytaniedoeksperta
W jakim cywilizowanym kraju nie trzeba skladac sie w podatkach na czyjes dzieci, emerytury dla kobiet, zasilki dla imigrantow itd?
#pytanie #pytaniedoeksperta
@kwasnica3000 no właśnie chyba cywilizacja na tym polega, że zrzucamy się na cudze dzieci, bo one stanowią przyszłość tejże i na emerytury w ramach pewnego kontraktu społecznego wzamian za to co jednostki zrobiły dla cywilizacji w latach swojej produktywności.
Z zasiłkami dla imigrantów to inna sprawa, bo to raczej kwestia upośledzonego systemu.
To co szukasz to chyba nie państwa cywilizowane tylko może jakieś grupy koczownicze?
@lurker_z_internetu moge placic podatki jesli sluzba zdrowia jest wydolna, gospodarka stabilna, swiadectwo pracy wczesniej warunkiem dostania socjalu. Natomiast w polsce wszystko na opak.
@lurker_z_internetu i co, placisz na dzieci, a na emeryture i tak nie bedzie mial kto robic, zawsze miales leb do interesow
@kwasnica3000 jak obniżysz swoje standardy cywilizacyjne to ogromnie zwiększy się twoje pole manewru i możliwości. niemal ze wszystkim jest tak że jak zaniżysz swoje standardy to świat staje się krainą możliwości i snów
@kodyak Względnie drogie jest życie i nawet wysokie opodatkowanie pracy w USA, ale sales tax niski w porównaniu do Europy.
@Orzech dodatki socjalne w stanach? Podasz mi jakiś?
Skoro są tak wysokie to dlaczego ludzie mieszkają w namiotach?
@kodyak Mnóstwo jest programow wsparcia, dodatkowo poszczególne stany mają swoje. Medicare, medicaid, i cała masa innego wsparcia. Food stamps, dopłaty do tego i tamtego. Dobrze że to mają bo jak tam mieszkałem to ciężko się żyło Amerykanom:)
@Orzech no walsnie tam wszystko zależy od stanu w którym mieszkasz. O medicare nie mówimy mimo wszystko to nie jest pomoc socjalna.
Snap ok rozumiem choć nie powiedziałbym że są to jakieś wielkie pomoce mimo wszystko
Wygląda. Jednak że ten system tam się jednak trochę rozrosl
Zaloguj się aby komentować