Rewolucja na SOR-ach i w POZ. Od 1 stycznia wchodzą wielkie zmiany

Rewolucja na SOR-ach i w POZ. Od 1 stycznia wchodzą wielkie zmiany

Pacjenci.pl
Od 1 stycznia 2024 r. zmieni się sposób funkcjonowania szpitali. Nie bez powodu zmiany te określane są mianem rewolucyjnych. Pacjenci nie będą już musieli czekać godzinami na konsultację ze specjalistą. SOR-y zaczną działać w nowy sposób.

Pacjent, który trafi na SOR i zostanie zakwalifikowany jako przypadek stabilny, skierowany zostanie z SOR-u do POZ, w tym i do nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. [...] (...) Jeśli pacjent nie będzie wymagał konsultacji na SOR-ze, będzie mógł od razu udać się do poradni POZ lub NiŚOZ, bez konieczności czekania na lekarza dyżurnego SOR.

Do końca tego roku przy każdym SOR-ze ma funkcjonować punkt nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. [...]
Czytaj więcej: https://pacjenci.pl/rewolucja-na-sor-ach-i-w-poz-od-1-stycznia-wchodza-wielkie-zmiany-pc-pc-191123
#polska #opiekamedyczna #zdrowie #sor #lekarz

Komentarze (11)

libertarianin

mój kolega raz po operacji miał krwotok z nosa, siedział 7h na sorze w nocy, przeszło mu i wrócił.... i co, sor nie był mu potrzebny ( ͡° ͜ʖ ͡°)


a mógł zginąć

Helpdesk

@libertarianin bo na sor to obowiązuje triaż a nie kolejność wejścia, jak ktoś przychodzi że złamanym paznokciem na kutasie to sobie poczeka

sebie_juki

@Helpdesk gorzej, jeśli czekasz 3h na triage

libertarianin

@Helpdesk było pusto, przywieźlismy go to dopiero po 3h kogos innego przywieźli


na tym sorze akurat koleżanka pracowała i mówiła ze to jest korporacja, fabryka - każdy ma wyjebane w pacjenta

RufusVulpes

Czyli teraz będzie czekanie w POZ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

znany_i_lubiany

@RufusVulpes Tak a o co chodzi ? (właśnie taki był zamysł, SOR to największy koszt każdego szpitala, a ludzie traktują w 99% przypadków SOR jako lecznicę)

Rafau

@znany_i_lubiany tylko problem jest w naszym kraju taki, że tylko na sorze od kopa zrobią Ci konieczne badania, rezonans, tomograf itd. Jak sobie pójdziesz do lekarza, to dostaniesz skierowanie na za kilka miesięcy.

OjciecCiesli

@znany_i_lubiany skoro nie mozna sie dostac do lekarza to ludzie jadą na sor. Tutaj patologia goni patologie

znany_i_lubiany

@OjciecCiesli niestety, ludzie nie wiedzą że jest coś takiego jak nocna i świąteczna opieka medyczna, nie wiedzą która przychodnia w mieście pełni tą rolę, co gorsza nie chce im się szukać/pomyśleć żeby szukać.

Powiem Ci tylko że słyszałem rozmowę gdzie kobieta dzwoniła do pogotowia bo męża chorego na nadciśnienie boli głowa, mąż me leki na nadciśnienie, mają leki na "ból głowy", zamiast zmierzyć ciśnienie, podać leki na nadciśnienie, podać np. paracetamol, to baba dzwoni do pogotowia, na pytanie co zrobiła żeby mężowi pomóc to odpowiedziała że "cytrynę mu na głowę położyła". Tyle w temacie ludzi "leczących się", większość z nich w wypadku "W" lub innej klęski od razu do piachu bo prostych,podstawowych rzeczy nie ogarnia w życiu.

Bystrygrzes

@libertarianin widział? poszedl na SOR, był tam 7 godzin. Przeszło? Przeszło. wyleczony, następny

rm-rf

Kurde kiedyś kumpel miał wypadek motocyklem - łeb rozjebany, noga i bok zdarty do kości,w krwi cały. Wpakowałem go w samochód i pojechaliśmy na SOR. opatrzył go tam na wstępie sanitariusz, dostał wózek bo już adrenalina puściła i przestał chodzić bo i czekamy na przyjęcie przez lekarza. Była gdzieś 16 godzina. Zmienił się personel o 19 a my czekamy dalej. Koło 2 w nocy przychodzi jakaś baba z obsługi i mówi "a Pan kiedy przyjechał? Co się stało?", no to mówimy, że o 16, wypadek motocyklem. I w tym momencie ta się drze do drugiej "o pacjencie nam nie powiedzieli i o nim zapomnielismy". No to tk, badania itd ruszyło w końcu po 10h. No ale i tak trzeba czekać do 10 następnego dnia bo w szpitalu nie ma żadnego radiologa by zrobił opis, zdjęcia wysłano do Warszawy ale tam dopiero rano ktoś przyjdzie i zrobi opis. O godzinie 11 przyszedł opis, ogólnie prócz stluczeń, zdartej skóry, jakiegoś tam pęknięcia w dłoni i nodze jest ok więc już tylko 4h czekania na lekarza i do domu. Jak pamiętam 23h na SOR xD

Zaloguj się aby komentować