@festiwal_otwartego_parasola Ale serio, już mnie trochę wkurza, że nawet w polskich książkach coraz częściej Niemców zastępuje się "nazistami". Normalnie jak w tym memie:
@Pan_Buk ale Naziści byli nie tylko z Niemiec, więc pisząc na przykład o zbrodniach niemieckich deprecjonujemy nazioli z innych krajów. To tyle jeśli chodzi o technikalia, ale potocznie i tak się będzie mówić "Niemcy".
@panbomboni Inspiracja szła od Niemców, którzy mieli Drang nach Osten bo potrzebowali Lebensraum. W tym celu umieszczali tabliczki Nur fur Deutche i Arbeit Macht Frei.
Więc jak dla mnie to brzmi bardzo po niemiecku, a nie "innokrajowo".