
Coraz więcej Polaków dostaje smsy zachęcające do rejestracji na badania w ramach programu Moje Zdrowie. Uspokajamy że to nie oszustwo, tylko nowa akcja Ministerstwa Zdrowia. Resort Izabeli Leszczyny chce w ten sposób zachęcić do regularnych wizyt lekarskich i dbania o siebie na bieżąco, nie tylko w wypadku choroby.
Na telefony dużej liczby Polaków dochodzą sms-y o treści: "Min. Zdrowia zaprasza: program Moje Zdrowie - bilans zdrowia dla osób 20+. Wypełnij ankietę w mojeIKP, zrób badania i odbierz Indywidualny Plan Zdrowotny". To nie oszustwo czy spam. Zachęcamy, by nie ignorować tych wiadomości, tylko zarejestrować się na badania profilaktyczne.
Takie badania i bilanse zdrowia są w Polsce powszechne w przypadku dzieci. W ten sposób rodzice mogą śledzić zdrowie swoich pociech, sprawdzić, czy rozwijają się one prawidłowo i na wczesnym etapie wykryć ewentualne choroby. - Bardzo często jednak dorośli zapominają, aby taką samą troską otoczyć samych siebie. Dlatego dzisiaj wprowadzamy taki bilans zdrowia również dla osoby dorosłej. Ma on w nas wyrobić dobry nawyk regularnych badań i dbania o swoją kondycję zdrowotną - mówi ministra zdrowia Izabela Leszczyna. [...]
#wiadomoscipolska #zdrowie #ochronazdrowia #mojezdrowie #sms #ministerstwozdrowia #polskieradio24