Papugi to już nie tylko Afryka czy Karaiby. Tego jegomościa można spotkać również w Polsce

Aleksandretta obrożna to nazwa, która – nie oszukujmy się – brzmi niezwykle egzotycznie, jeśli nasze myśli są akurat przy faunie związanej z Polską. A jednak! Niewiele osób może sobie zdawać sprawę, że ta nietuzinkowa papuga występuje również w naszym kraju, choć jego obserwacja nie należy do najłatwiejszych.


Od niedawna w Polsce

Papuga żyjąca na wolności nad Wisłą? Z całą pewnością, ta informacja mogła zaskoczyć wiele osób, ponieważ aleksandretta obrożna jest stosunkowo nowym gościem w naszym kraju. Co więcej, jej pierwszy lęg zaobserwowano dopiero w 2018 r. w Nysie, co nie spodobało się wszystkim, mimo oczywistych walorów estetycznych u tego ptaka.


//Czasem i na Onecie można znaleźć coś ciekawego


#wiadomoscipolska #ptaki #papugi #ciekawostki

Onet

Komentarze (7)

@Semicolon Dlaczego tego nie tępią jak jest jeszcze mało osobników? Przecież to gatunki inwazyjne, a takie wypierają nasze rodzime. Problemu nie ma jak jest mało osobników, ale po czasie już będzie to nie do zatrzymania. Przykład: raki mamurkowe wyparły nasze raki szlachetne.

Zaloguj się aby komentować