No dzień dobry. Wczoraj wysłałem już parę cv, więc dziś mała żałoba.


A co jeszcze 10 września?


  1. W kraju mamy dziś Dzień Polskiego Piłkarza. No cóż... XDD Gratulujemy Nicoli Zalewskiemu.

  2. Mamy dziś również Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom. Gratulujemy wszystkim tym, którym się nie udało. Choć w sumie może raczej łączymy się z nimi w bólu?

  3. W 1855 r. rozpoczęto budowę głównego dworca kolejowego we Wrocławiu. W mojej opinii najładniejszy i najprostszy w obsłudze dworzec kolejowy w kraju. Co ciekawe, od 4 lat ma on największą wymianę pasażerską na dobę.

  4. W 1823 r. Simon Bolivar został prezydentem Peru. Był to przywódca walk o wyzwolenie Ameryki Południowej spod władzy Hiszpanów, zwany El Libertador (Wyzwoliciel). W swojej karierze był prezydentem Wenezueli (2 kadencje), prezydentem Wielkiej Kolumbii, Liberatorem Peru, prezydentem Boliwii i prezydentem Wolnej Prowincji Guayaquil. Ogólnie kozak, Boliwia ma od niego nazwę.

  5. W 1846 r. Amerykanin Elias Howe opatentował maszynę do szycia. Będę szczery, do końca sam nie wiem, jak to działa. Ale osobiście dziękuję Howe'owi, bo moja krawcowa działa mi cuda czasem.

  6. W 1913 r. pierwsza autostrada połączyła wybrzeża USoA. Gratulujemy Amerykanom skrócenia przejazdu do zaledwie dwóch miesięcy.


Urodzona dziś w 1893 r. została Maria de Jesus, superstulatka. Przez 37 dni była najstarszą żyjącą osobą na świecie. Zmarła w wieku 115 lat i 114 dni, dotarłszy na 20. miejsce na liście najdłużej żyjących ludzi w historii, których datę urodzenia odpowiednio zweryfikowano.


Pozdrawiam cieplutko.


#ciekawostki #ciekawostkizdupy

Komentarze (6)

@Cybulion i najłatwiej się w nim ogarnąć. Wchodzisz, na prawo kasy, przechodzisz prosto przez drzwi i perony i tyle. Jedyny minus to że już nie da się dobudować peronów.

Zaloguj się aby komentować