Należę do tych osób, które telewizję oglądają tylko w gościach, a radia słuchają tylko w samochodzie (i to najczęściej nie swoim).
I dzisiejszy wyjazd służbowy przypomniał mi dlaczego. Ta obecnie tworzona muzyka radiowa to jest gwałt przez uszy. Bezdennie głupie i żenujące teksty, zero umiejętności wokalnych i cztery te same takty powtarzane w każdym... "utworze".
Czy naprawdę ludzie słuchają tej tandety? Przecież to trzeba nie mieć słuchu by wytrzymać kilkugodzinną podróż.
#muzyka #muzykapolska #zalesie #gownowpis
PanGargamel

@MostlyRenegade hardkorowy deszcz? xD

BillyFuckboy

@MostlyRenegade zawsze przytaczam w tym kontekście Grzegorza Markowskiego i Perfect. Teksty pisal mu przyjaciel, znany teksciarz Jacek Cygan. Kultowe piosenki, ponadczasowe teksty

Potem artysci stwierdzili, ze sami moga napisac tekst bo co tu takiego trudnego. No i mamy gnioty.

MostlyRenegade

@PanGargamel gorzej... coś o ciastkach i spadającym cukrze...

Moose

@MostlyRenegade nie ma tylko złych programów w tv jak i samych złych kawałków w radiu. Trzeba dobrze poszukać. Np kanał 2 polskiego radia gra utwory klasyczne.

kowalski_2022

@MostlyRenegade Nie wiem, co "ludzie". Moje dzieci to już pokolenie internetu i tam szukają, coś mi czasem podrzucą. Ja sobie słucham i w domku i w samochodzie - przede wszystkim Złote Przeboje. Czasem w kablu Stars TV. Czyli - nic nowego.

MostlyRenegade

@Moose @kowalski_2022 ja akurat nie miałem wpływu na dobór stacji, więc leciała ZETka. I przecież tego ktoś słucha zupełnie dobrowolnie.

qdco

@MostlyRenegade Psst: promowana w mediach muzyka to taka jest już od kilkudziesięciu lat. Jedyne co się zmieniło, to trochę odmłodził się przeciętny target popu, a ty w tym samym czasie się postarzałeś.


No ale pogoń za zyskiem psuje i muzykę, niestety.

kowalski_2022

@MostlyRenegade @qdco na przykład mój szwagier zawsze Z- ot taka przyjemna papka do słuchania; znaczy dla niego - bo on o dekadę młodszy. A właśnie gdzieś w latach 90 nastąpiło kompletne zawłaszczenie rynku przez producentów; od tego czasu to oni organizują różne mamtalenty - wcześniej to musieli się dogadywać usilnie z takimi Queenami czy Genezisami.

Rastablasta

Kurwa... Taki ładny komentarz napisałem i mi hejto zwiechę jakąś złapało i poszedł się paść... No nic, piszemy raz jeszcze.


Nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy z własnej, nieprzymuszonej woli słuchają rozgłośni typu eska, Zet, RMF czy inne złote wyboje - zlotouści, dowcipni, wiecznie uśmiechnięci, prowadzący rzucają rewelacyjnymi dowcipami, co jakiś czas zrobią przerwę na wspaniały utwór, reklamę iladianu, proktohemolanu, szopipipipipi czy jakiejś innej toyoty, co godzinę przerwa na wiadomości (koniecznie podgłośnij bo ważne!)... Jakiej traumy w dzieciństwie trzeba doświadczyć, by skazywać się na takie tortury? A przełącz im na jakieś "rockowe" radio, to zaraz ich/je głowa boli...

Wiele razy proponowałem żebyśmy sobie zrobili pracową składankę i jej słuchali, ale wolą się taplać w szambie.


A właśnie... Słuchanie radia w pracy to jedno, ale słuchanie radia w domu czy samochodzie to już dla mnie kompletny odlot... Mamy 21 wiek, nieograniczony dostęp do dowolnej muzyki, a istnieją ludzie, którzy dobrowolnie skazują się na narzuconą im muzykę Za głupi jestem żeby to zrozumieć


Mam znajomego, który w pracy potrafi włączyć radio Vox. Jezus Marian... Jakie to szczęście, że nie muszę z nim pracować, bo ja już dawno dostałbym ćwiarę za nietolerancję, a on wąchałby kwiatki od spodu.

Dla tych co żyją w błogiej nieświadomości - w vox fm mniej więcej co druga piosenka jest z uwielbianego przeze mnie gatunku: disco polo...

MostlyRenegade

@qdco nigdy nie byłem targetem popu, ale jednak tego, co było w radio 20-25 lat temu dawało się słuchać. Aż tak bardzo zmieniły się gusta pokoleń?

razALgul

@MostlyRenegade polecam radio 357, niestety tylko przez internet. Nie wszystkie audycje, są dla każdego, często dużo rozmów(ale ciekawych), jednak można odpocząć od wdeptywania w jakieś grzeszczaki i inne szajsy...

Rastablasta

@MostlyRenegade wydaje Ci się, 20-25 lat temu też była papka w radiu i jak się jakiś fajny utwór pojawił, to się potem godzinami czekało żeby znów go usłyszeć - tak miałem z tą taką mruczaną piosenką, której tytułu nigdy nie pamiętam, a która często gra mi w głowie, a właśnie jakieś 20-25 lat temu była bardzo popularna i siedząc na praktykach zmuszony byłem do słuchania RMF i tam owa piosenka była puszczana w okresie przedświątecznym. Musiało to być jakieś 25 lat temu


No, chyba że słuchałeś radiostacji albo trójki, to faktycznie muzyka mogła być bardziej znośna niż rmfy czy zetki.


Kierwa... Jak ja tęsknię za radiostacją...


Pamiętacie jak w RMF co niedzielę od 20 było JW23? Chyba jedyna radiowa audycja jaką lubiłem. No, poza Wołoszańskim w radiu Zet

MostlyRenegade

@razALgul w pracy zakładam słuchawki i sam sobie dobieram playlistę. Tu niestety byliśmy zdani na gust firmowego kierowcy.


Idę zdezynfekować uszy jakąś muzyką elektroniczną.

MostlyRenegade

@Rastablasta owszem była papka, ale imho bardziej strawna od tego, co jest dziś.

Radiostację pamiętam. I JW23 też pamiętam. To były czasy, teraz już nie ma czasów.


Mruczana piosenka? Chodzi o Crash Test Dummies?

Rastablasta

@MostlyRenegade inna sprawa, że muzyka była inna te 25 lat temu, lepsza. Teraz piosenki różnią się tylko głosem wykonawcy i słowami, bo rytm czy muzyka są do siebie bardzo podobne - szczególnie jak się eski słucha to wszystko jest "na jedno kopyto".

kowalski_2022

@Rastablasta

"Nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy z własnej, nieprzymuszonej woli słuchają rozgłośni typu eska, Zet, RMF czy inne złote wyboje"

Złote wyboje to przeboje? Najlepsza muza lat 80 i dookoła? To kiedy niby radia grały więcej rocka?!

Wiadomo - własna lista to jest to. Tylko jak się kręcę po domu, coś robię no i akurat patrz pan mam stareńki amplituner co nie słyszał o usb nie mówiąc o wifi - to se lecą te złote...

Rastablasta

@kowalski_2022 tak, złote przeboje - niestety słabe radio i nie lubię go. Lubię muzykę lat 80-90, a często i starszą, ale słuchanie radia złote przeboje mnie męczy. Zamiast radia ZP wolałbym włączyć radio kolor (szczególnie na nocnych zmianach ich uwielbiam, bo nic nie gadają, a tylko grają) albo jakieś chili zet czy rmf classic.


Zorganizuj sobie transmiter FM i problem ze staruteńkim amplitunerem rozwiązany. Nie ma za co.

qdco

@MostlyRenegade No tak, muzyka się zmienia. No i może więcej jest biznesu w tym wszystkim. A raczej biznes się zmienil. Za to ogólnie muzyka ma się dobrze jak nigdy, tylko trzeba poszukać. Nawet i stacje radiowe są takie, co muzykę szanują.

Caban1908

@MostlyRenegade ja znalazłem RMF Classic na 105.00 FM i dobra jest, zero reklam ze świądem pizdy, zero polityki, tylko sobie na pianinach grajo czy innych instrumentach

kowalski_2022

@Rastablasta Radio Kolor - o ile dobrze kojarzę to przynajmniej kiedyś to faktycznie nie były takie przeboje "popowe" jak grają złote.

Transmiter, znam. Nawet kiedyś testowaliśmy w samochodzie. Ale Panie kochany - ja mam i głośnik blututkowy - używam głównie do filmów wybuchowych Co więcej, monitor z którym się paruje ma podpięty pen z muzą. Ale to się trzeba przeklinać przez menu.

A tak pyk wzmacniacz (dokładnie: amlituner) power on - i gra radio. Bo to ma być tylko tapeta. Jak sobie czegoś chcę posłuchać dla samego słuchania - to słuchawki do laptopa, pełno na dysku różności i cały zasób internetu.

Zaloguj się aby komentować