Naczelna Izba Lekarska wywalczyła, że zabiegi kosmetyczne pokroju powiększania ust czy mezoterapii będą mogli wykonywać wyłącznie lekarze i lekarze dentyści.

Czemu? Jeśli chodzi o dobro klienta to mogą to przecież robić pielęgniarki. Jeśli chodzi o wykształcenie medyczne to i weterynarze by mogli.


Idźmy dalej tą drogą - tatuaże i przebijanie uszu powinni robić wyłącznie lekarze lub lekarze dentyści. Wymianę klocków hamulcowych wyłącznie magistrzy inżynierzy mechaniki samochodowej, wymianę kontaktu lub żarówki tylko mgrinz elektrycy, produkcję kosmetyków, środków czyszczących, przetwórstwo plastików - wyłącznie mgrinz technologii chemicznej lub procesowej, remont łazienki tylko mgrinz budownictwa.


Macie jakieś pomysły od siebie? Chętnie poczytam.


#prawo #praca #zdrowie #lekarze

04ed1b6a-065d-413f-b374-61274d3a22eb

Komentarze (32)

@maximilianan nie wiem czy pielęgniarki i weterynarze się na tym znają, na pewno nie znają się Karyny z zakładów kosmetycznych, które niszczyły babom zdrowie i masakrowały twarze ¯\_(ツ)_/¯

@Hilalum no spoko, ale to można wprowadzić kursy tego typu zabiegów.


I konia z rzędem temu, który w mojej wypowiedzi znajdzie coś takiego.

@maximilianan @Hilalum ale przecież już to jest, moja sąsiadka jest pigułą i mają na praktykach na oddziale jakieś babki co sobie robią studia pielęgniarskie i papiery do zabiegów kosmetycznych


inna sprawa że ja i tak bym na taki zabieg nie poszła, unikam kosmetyczek, dla mnie tak jak piszesz to są Karyny które bez solidnych podstaw wiedzy z biologii, nie do końca mają pojęcie co robią, zrobione tylko przez producenta przeszkolenie w jaki sposób to robić i heja

@GazelkaFarelka no właśnie, pielęgniarki jak najbardziej mogłyby to robić po dodatkowym kursie, ale nie - trzeba zapewnić, żeby wyłącznie lekarze mogli. Czekam na tatuaże i piercing.

@maximilianan są kursy - płacisz i masz kwit. Chyba nie o to chodzi.

Wg mnie kurs powinien być realizowany w szkole medycznej z uprawnieniami państwowymi. Wtedy konsument miałby jako taką pewność że ktoś nie zniszczy mu zdrowia.

Dlatego ten kraj jest taki ch⁎⁎⁎wy. Strefy wplywow tworza kasty. Oni zarabiaja miliony, a pozostali miesiac pracuja na czynsz dla landlorda.

@maximilianan tego jest wchuj xD pierwsze z brzegu: 1. jakis czas temu miala byc deregulacja w zawodach medycznych zeby wszystkim nie zajmowaly sie pielegniarki i to tez ujebali ;) 2. duzej dzialki rolnej kupic nie mozesz jesli nie masz wyksztalcenia rolniczego albo nie jestes zwiazkiem wyznaniowym ale rolnik mieszkanie w miescie moze kupic LOL 3. na egzamin na prawko mozesz isc dopiero po odbyciu kursu 4. stacje kontroli pojazdow kasuja 240zl za przeglad samochodu z gazem za 15 minut pracy, w tym glownie za klepanie w kąkuter jednym paluchem

@100mph mnie to rozpierdala jak w Polsce lekarz robi wszystko. W Niemczech i Szwecji kontakt z lekarzem jest ograniczony - wywiad zbiera pielęgniarka, dokumentację robi pielęgniarka, badania robi pielęgniarka, a to wszystko W KONSULTACJI z lekarzem. A u nas jak w lesie - mamy bardzo drogiego urzędnika,.który wystawia recepty XD

@Thereforee ma być 5 specjalistów na cały kraj! (Ale za to mogą delegować rezydentów do tego, ale tylko u siebie w szpitalu wyposażonym za publiczne pieniądze)

@maximilianan Nie ma to jak mechanika samochodowa w szpitalu. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)


W sumie jakby wjazd dla karetek zutylizować lepiej...

@Thereforee publiczny zakład naprawy samochodów - wizyta za 30 lat. Ale jak pan chce to za 500 zł pan Ziutek pani wymieni tę żarówkę.

Geometria nadwozia? Prywatnie od ręki na sprzęcie z Wielkiej Orkiestry Świątecznych Napraw, płatne 10 000 gotówką, bez paragonu.

@maximilianan Akurat w przypadku botoksu (toksyny botulinowej) to raczej mają rację. To wbrew pozorom dosyć niebezpieczna substancja (tak wiem do zabiegu stosuje sie roztwory o mikrodawkach).


Natomiast co mnie zastanawia, z w/w powodu botoks jest na receptę, więc ciekawi mnie skąd te wszystkie kosmetyczki po kursach mają dostęp do tego leku? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z "czarnego rynku", receptomatu, czy lecą w ch*** i wstrzykują sól fizjologiczną?

@Syster mnie się rozchodzi o to, że nie tylko lekarze mogliby to robić. Inna kwestia, że to w ogóle nie jest leczenie w znacznej liczbie przypadków.

@maximilianan słyszałem o takiej sytuacji gdy jedna pani kosmetyczka aby sobie dorobić załatwiła sobie wpisanie na listę biegłych sądowych. I z powodu tego, że żaden chirurg plastyczny nie chce się bawić w bycie biegłym, ponieważ zarabia gruby hajs na zabiegach, to pani była powoływana do spraw orzeczeń o błędach lekarskich. I recenzowała pracę chirurgów.

@maximilianan

Czemu? Jeśli chodzi o dobro klienta to mogą to przecież robić pielęgniarki.

To byl jeden z głównym argumentow w kampanii w mediach w uk robionej przez kliniki mający zniechęcić ludzi do wycieczek do Turcji na przeszczep włosów i eydawania na miejscu 2 razy wiecej hajsu. "Tylko lekarz moze robic przeszczep, technik nie ma odpowiedniej wiedzy. W turcji technicy przeszczepiaja wlosy! Nie ryzykuj". Nie dodawali oczywiscie, ze jedyne co robia technicy to wyciagaja cebulki wlosow I wkladaja je spowrotem w naciecia. To ktore cebulki wyciagnac I w jakie miejsca je umiescic jak I same nacięcia jest juz robione przez lekarza. Plus wydaje mi sie, ze twki technik co dzien w dzien napiernicza tego typu zabiegi ma wieksze doświadczenie niz lekarz, który tobi to w uk, podejrzewam ze rzadziej niz w turcji

Zaloguj się aby komentować