Walaszek wszystko przewidział...
#memy #kapitanbomba #heheszki #memypolityczne

Walaszek wszystko przewidział...
#memy #kapitanbomba #heheszki #memypolityczne

Kolejny raz się potwierdza, że Walaszek to wizjoner, który przepowiedział przyszłość. Wszyscy powinni oglądać jego starsze dzieła i czerpać z nich życiową wiedzę, ale nie wszyscy są gotowi żeby stawić czoła tej smutnej rzeczywistości i szukają sobie wymówek, np. usilnie twierdząc, że to zwykłe kreskówki, a do tego wulgarne i nieśmieszne.
@GrindFaterAnona jaki cherry picking i to jeszcze chorobe wyciaga
to tak jakbys powiedzial ze miedzy zdrowa osoba a chora na raka trzustki nie ma roznicy. no roznica jest taka ze jedna osoba jest chora a druga nie.
tak samo jest z hermafrodytami. to jest wada genetyczna, choroba nieuleczalna tak jak rak mozgu pani srody. jej tez na pierwszy rzut oka nie da sie odroznic od malpy.
@GrindFaterAnona nie ma racji, bo mówi o większości. Aczkolwiek popieram "trzecią płeć" w takim sensie, ze nigdy nie wiesz jaki sie urodzisz. Dla wszystkich osób ktore mają watpliwosci, wystarczy sie zapytac osobęhomoseksualna, trans itd czy woleliby sie urodzic "przecietni". Kazdy kto nie ma zaburzen osobowosci powie ze wolqlby sie urodzic tak jak większość ludzi heteronormatywnych, zwłaszcza w naszym kraju.
to tak jakbys powiedzial ze miedzy zdrowa osoba a chora na raka trzustki nie ma roznicy. no roznica jest taka ze jedna osoba jest chora a druga nie.
@highlander o nie nie, totalnie pomieszales. To jest wlasnie sedno tej wypowiedzi: w przypadku chorego i zdrowego, np raka trzustki, możesz jasno wskazać, kto jest chory, poprzez pojawienie się komorek rakowych w trzustce. W przypadku wskazania plci, nie. Poziom hormonow zenskich/meskich moze byc latwo zmieniony, zewnetrzne organy plciowe mogą byc przeszczepione/utworzone
@Ripper @Bananada sorry ale skąd wiecie, ze ona mówi tu o "większości"? słyszeliście jakiś szerszy kontekst wypowiedzi? bo ja się tylko do tego co op wrzucił odnoszę. I kompletnie nie rozumiem, dlaczego odrzucacie schorzenia i transseksualizm. To właśnie te przypadki stanowią o tym, ze nie da się jednoznacznie płci określić. Gdyby ich nie było świat byłby właśnie tak prosty jak mówicie: ma kutasa - facet, ma cipke - baba. No ale tak nie jest. Na tym własnie polega nauka i obalanie hipotez - jeżeli są wyjątki od reguły, to nie ma reguły.
@GrindFaterAnona
jeżeli są wyjątki to reguła jest niepoprawna. nie na tym reguły polegają.
Co Ty bredzisz? Przecież to zdanie wprost mówi o tym, że istnieje jakaś reguła, od której jest wyjątek. Tu nie ma interpretacji. Nigdzie nie jest napisane, że jeżeli coś jest "regułą", to zawsze, ale to zawsze tak jest:
https://sjp.pwn.pl/slowniki/regu%C5%82a.html
Zapewne są lepsze określenia tego, co próbujesz wszystkim wmówić (prawo? zasada? Szczerze mówiąc, nie wiem), ale "reguła" to absolutnie chybiony strzał.
te "przysłowie" o potwierdzeniu robi więcej złego dla logiki niż polskie szkoły.
Zlituj się... To, że nie jesteś w stanie czegoś zrozumieć, nie oznacza, że jest bez sensu. Jest po prostu poza Twoimi możliwościami.
A tak serio to właściwy podział to występowanie lub niewystępowanie chromosomu Y. Bo są osoby o chromosomach np. X, XXX lub XXY itd. Najciekawszy moim zdaniem jest przypadek genetycznych mężczyzn (XY) z zespołem niewrażliwości na testosteron (w dużym uproszczeniu). Domyślnie każdy zaczyna rozwijać się jako kobieta i dopiero po pewnym czasie włączają się geny z Y (dlatego np. mężczyzna ma sutki), a u takiej osoby te męskie hormony nie mają efektu. I ciało takiej osoby rozwija się jako kobiece, poza gonadami, które pozostają niedorozwinięte. Czasem takie osoby mają nawet sprawną macicę i mogą zajść w ciążę (oczywiście wszczepiony zarodek, bo same nie produkują komórek płciowych). Najczęściej taka osoba dowiaduje się, że nie jest kobietą dopiero gdy stara się o dziecko.
@MiernyMirek Ja tam magistratem genetyko-biologii nie jest, ale czy nie jest czasem tak, że jedna z par chromosomów determinuje płeć (XX i XY) i ten tego, w każdej komórce te całe chromosomanty są a że człowiek ma 15 do 724 bilionów komórek (tak mówi ten całe google) to ten tego, jest doładnie 15 do 724 bilionów dowodów w każdym człowieku na to jakiej jest płci?
Zaloguj się aby komentować