Co do tego czemu często tak jest, że ktoś zarabia bardzo dobrze, a "studiów nie skończył" to wyjaśnienie jest dość proste. Większość ludzi, którzy prowadzą małe biznesy jedzie po prostu na swojej głupocie. Oni po prostu nie myślą o konsekwencjach. Wiele osób się będzie 3x zastanawiać czy coś zacząć robić, a oni to po prostu robią. Jak czasami z takim pogadasz to już nawet nie mówię, że jest zwyczajnie głupi, ale po prostu nie wie co robi. I to nie jest moja opinia. Sam prowadzę firmę i współpracuję z lokalnymi innymi przedsiębiorcami. Takich co mają olej w głowie jest na prawdę niewielu. Większość się dorobiła w latach 90 na wałkach księgowych. Bo jak 10 lat można wykazywać stratę nie mając innych dochodów? Dzisiaj coś takiego by nie przeszło i szybko zostało wykryte, a wtedy tak robiło wielu. Dzisiaj to te ledwo zipiące Januszexy, które są niedoinwestowane, niedoposażone i narzekają, że nie ma ludzi do roboty, a pensję proponują minimalną za dość odpowiedzialne stanowiska, fizyczne, ale odpowiedzialne.
@Sweet_acc_pr0sa https://youtu.be/_iXqz1-3UYU
Starzy chcieli dobrze doradzić swojemu potomstwu i taka rada uniwersalnie była dawana. Niemniej skąd przeciętny Janusz i Grażyna mieli wiedzieć, co jest nagradzane pieniędzmi w kapitalizmie, jak sami albo w nim nie żyli, albo tylko w dość dzikich latach 90tych. To nie te czasy, że ich synek może zaglądnąć do interneta i przeczytać po angielsku od uznanych wyjadaczy, jak wygląda droga do jakiejś kasy w gospodarce wolnorynkowej.
@DzialaczWiejski
Mnie ostatnio dziewczyna powiedziała, że nie jesteśmy kompatybilni wykształceniem... Bo ona magister prawa, a ja tylko tytuł technika. To nic, że ona robi na najniższej krajowej, a ja zarabiam kilka razy więcej i jestem bardzo dobry w tym co robię...
Nie no... Ja jestem zbyt słabo wykształcony...
Wszystko zależy od tego, co chcesz w życiu robić. Rozkręcać lokalną firmę można bez studiów, ale wielu zawodów (np. lekarz, kierownik budowy, nauczyciel itd.) nie możesz praktykować bez odpowiedniego wykształcenia. Spoko można też zarabiać będąc technikiem w chodliwych branżach - regularnie pojawia się przykład spawaczy, mechaników itp.
Studia czasem będą też dobrą drogą by zdobyć umiejętności w zawodach nieregulowanych. IMHO np. pierwsze 2 lata studiów informatycznych przygotowują lepiej do zawodu niż internetowe kursy.
Zaloguj się aby komentować