@AmbrozyKalarepa jako hejter socjalizmu, PRL i komuny nie zgodzę się z tobą. Znaczy w części. O ile zgodzę się, że zakłady były nierentowne etc. Tak dworzec centralny, trasa Łazienkowska, gierkówka czy ów słynne mieszkania miały jakiekolwiek odbicie na życiu Polaków. W przypadku PiSu pieniądze są przepierdalane, a te miernoty przez 8 lat udostępniły bodajże jedną obwodnicę. A raczej jej poprawkę xD
@AmbrozyKalarepa
Mieszkania Klatki 28m2 dla plebu, do których mogli ci dokwaterować meneli i lumpenproletariat
A co Ty opowiadasz? Chyba w największych dziurach przy tych wszystkich nierentownych zakładach, o których mówisz.
Pochodzę z osiedla z wielkiej płyty z okolic Huty Katowice. Najmniejsze mieszkanie w bloku miało bodaj 39m2 i składało się z wielkiego salonu z dwoma oknami i ślepej kuchni, z której robili aneksy. Reszta mieszkań to 2-, 3- i 4-pokojowe, do 95m2.
To teraz, i od połowy lat 90, buduje się bloki z małymi mieszkankami. Jestem przerażona z jakich klitek musiałabym wybierać, jeśli stałabym przed kupnem mieszkania.
@Papajak_Watykaniak Aż łezka się w oku kręci jak człowiek pomyśli ile Ten PiS Dla ludu zrobił
@NigdyNieZgadnieszGdzieOtwarliParasol Nie opowiadaj bzdur, że kurła kiedyś to było i tylko robolski plebs mieszkał w pudełku po butach. Teściowie mieszkają w bloku z lat 50 na warszawskim Mokotowie nieopodal Łazienek. Mieszkanie o powierzchni właśnie 28 m2. W latach 70 mieszkali tam rodziną w 8 osób. I takie lokale w tamtejszych okolicznych blokach występują powszechnie. Kumpel na powojennym Muranowie wychował się w bardzo podobnym układzie, gdzie wanna w kiblu miała z metr długości. Ja mieszkam w "Gomółce" z lat 60, która ma 37 m2, ale przynajmniej mam pełnowymiarową i widną kuchnię, łazienkę i spory pokój.
Fajnie, że w Twojej wielkiej płycie były takie mieszkania. Ja znam płyty, gdzie normą były 2 małe pokoje ze ślepą kuchnią na trzydziestu kilku metrach, a 3-pokojowe były rarytasem. Mało tego. Widziałem w wielkiej płycie z końca lat 60 i w dzielnicy podchodzącej pod centrum Warszawy kawalerki, gdzie z wejścia wchodziło się na jedyny pokój, który nie wiem czy miał 20 m2, a kuchnia była w przedpokojowym przedsionku z przyklejoną doń małą kanciapą 1,5 x 1,5 metra robiącą za łazienkę.
Zaloguj się aby komentować