Komentarze (12)

@DzialaczWiejski z tego co zauważyłem to najlepiej szukać po angielsku, tam przy większości piszą że można chlać, w polskich internetach są jacyś za bardzo przeczuleni xd

@cotidiemorior

Też mnie to czasem wkurza. Większość tych tragicznych połączeń z alkoholem nie zrobisz powszechnymi lekami. Antybiotyk też nie robi z alko jakiejś cudownej mieszaniny, która rozpuści Ci ciało, tylko obciąża dodatkowo florę bakteryjną i może być konieczne żeby ją zregenerować.


A z drugiej strony dużo ludzi za przeciwwskazanie do picia uważa tylko jazdę autem. Więc jestem trochę rozdarty.


Inb4 - nie mieszajcie leków z alkoholem. Niech organizm radzi sobie z jedną trucizną na raz w czasie choroby.


Jednak do trawy dobrze mieć jakiegoś browara. Ale to w zdrowiu :D

@DzialaczWiejski bylem na wykładzie, gdzie pani doktur mówiła,że są tylko dwa antybiotyki oferowane we Polsce, których nie można łączyć z alkoholem.

Resztę można walić z alko, najwyżej sie zerzygasz, ale na samą skuteczność leku alkohol nie powinien wplynac.

No i za⁎⁎⁎⁎ście xD

@zachlapany_szczypior Kiedyś brałem antybiotyki i nachlałem się ze znajomymi. To było jak zgaśnięcie światła. Obudziłem się chyba po 4 godzinach i dziwiłem, że jest ciemno i wszyscy zniknęli. Nigdy wcześniej ani później mi się nie urwał film tak jak wtedy.

Nie do końca tak jest jak napisałeś. Tylko dwa powodują reakcję taką jak wszywka natomiast alkohol obniża skuteczność prawie każdego antybiotyku metabolizowanego przez wątrobę :)

Ogólnie mało antybiotyków reaguje bezpośrednio z alkoholem.

Natomiast alkohol rozszerza naczynia krwionośne i tutaj tak naprawdę dzieją sie różne rzeczy.

Zaloguj się aby komentować