Kultowa scena z filmu „Spartakus”


Kultowy film „Spartakus” z 1960 roku. Scena ukazuje moment, kiedy rzymski legion przygotowuje się do ataku na oddziały niewolników.


Scenę kręcono na rozległej równinie, w okolicach Madrytu. Co jest naprawdę niesamowite, aby odwzorować potęgę oddziałów rzymskich zatrudniono 8 tysięcy hiszpańskich żołnierzy, którzy w idealnym porządku tworzyli formacje.


https://youtu.be/zgywD3XJaWU


https://imperiumromanum.pl/ciekawostka/kultowa-scena-z-filmu-spartakus/


#imperiumromanum #ciekawostki #historia #rzym #antycznyrzym #gruparatowaniapoziomu #listaimperiumromanum #ciekawostkihistoryczne #ancientrome #wojsko #europa #swiat #militaria #venividivici #qualitycontent #archeologia


-----------------------------------------------------------------------------


Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na social media, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie: https://imperiumromanum.pl/dotacje/

9681ebaf-a8dc-47a0-9fb1-31107291f011

Komentarze (13)

@szukajek kliknąłeś w ogóle to co op wrzucił? Tam jest kilka pikseli na krzyż i wszystko wygląda jak kilka zlanych plam. Serio myślisz, że na taśmie filmowej tak wyglądał? I że z takiego gówna za pomocą kąkutera robi się magicznie film w dobrej jakości? Czy tak po prostu chciałeś się przypierdolić o byle co i pokazać swoją głupotę?

@szukajek masz rację, przepraszam. Powinienem był cię od razu zablokować. Wrzuciłem film w dobrej jakości żeby ktoś mógł nacieszyć oko a ty przyłazisz, piszesz jakieś kompletne głupoty i mnie do nich wołasz. A potem dziwi cię reakcja. xd

@szukajek

orginalne nagranie na tasmie z1960 bez tych waszych komputerowych srefektów


A przepraszam bardzo, co to za pierdolenie kocopołów? Starndardowa taśma filmowa 35mm ma ziarnistość pozwalającą na transfer do postaci cyfrowej 4k, a i tak będzie to ze szkodą dla materiału źródłowego. A Spartacus był kręcony taśmą technirama 70. To taka śmieszna taśma o specjalnej konstrukcji - miała dużo drobniejsze ziarno substancji światłoczułej, dzięki czemu informacji wystarczało na robienie odbitek na kliszy 70mm i między innymi na takiej też kliszy był dystrybuowany. Tak, jak jeszcze niedawno filmy dla kin IMAX.


Poniżej infografika pozwalająca porównać jakość klisz filmowych do rozdzielczości cyfrowych.

61e1c87f-b857-4cd5-afcd-093aebd61b5d

@imperiumromanum Przypomina się Waterloo. Też korzystali z żołnierzy. Szkoda że już się tak nie robi, tylko w kąkuterze.

@Opornik w chwili kręcenia finałowej bitwy, reżyser Sergiej Bondarczuk dowodził ósmą największą armią świata.

Zaloguj się aby komentować