J⁎⁎ać prądem antyszcepów. Nie zapraszam do dyskusji bo nie ma o czym.


Sześcioletni pacjent, u którego stwierdzono błonicę to jeden z pierwszych przypadków, jaki potwierdzono od lat. Dziecko nie było zaszczepione, wróciło z wakacji z Zanzibaru. Leży na oddziale intensywnej terapii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Gromkowskiego we Wrocławiu.


https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2025-03-18/dziecko-ze-stwierdzona-blonica-gis-poszukuje-wspolpasazerow-chorego/


#wiadomoscipolska #medycyna #szczepienia

Komentarze (7)

kopytakonia

Też mnie to za przeproszeniem wkurwia

Tacy jedni debile narażają tyle ludzi

Shagwest

@walus002 Co do ogólnej tezy się zgadzam, ale zastanawia mnie co innego.


Piszą, że dawkę przypominającą powinno się brać co 10 lat. Są gdzieś statystyki, jaki procent społeczeństwa w ogóle zawraca sobie głowę dawkami przypominającymi? Obstawiałbym, że większość zaszczepionych w dzieciństwie żyje sobie w przeświadczeniu, że są odporni na tę błonicę, a rzeczywistość może być całkiem inna. I absolutnie nie muszą to być żadne antyszczepy.


No ale są jeszcze szczepienia zalecane przed wyjazdem do egzotycznego kraju. Tylko przy Zanzibarze też nic o błonicy nie ma.


https://www.gov.pl/web/psse-swinoujscie/szczepienia-przed-podroza---egzotyczne

AdelbertVonBimberstein

@Shagwest prawie nikt. Nie znam nikogo (dowód anegdotyczny mocno), kto by się szczepił jako dorosły na te choroby. Sam już 4 rok wybieram się po szczepienie na tężec. XD

lurker_z_internetu

@Shagwest jak się wybierałem do Meksyku to poszedłem do lekarza medycyny podróży i zrobiłem wszystkie jakie zalecał, w tym Boostrix Polio, który jest na błonicę, tężec, ksztusiec i polio.

TytusBomba

@AdelbertVonBimberstein biorę dawki przypominające w wyznaczonym czasie, ale sporo podróżuję po krajach trzeciego świata

Umpolung

@AdelbertVonBimberstein ja tak się wybierałem na szczepienie na krztusiec, już nie muszę, w grudniu zachorowałem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

AdelbertVonBimberstein

@walus002 j⁎⁎ać Grzesiowskiego mendę społeczną- młyn na wodę antyszczepów (ale także j⁎⁎ać szczepionkę na covida).

Zaloguj się aby komentować