Im dłużej pracuję w szeroko pojętej obsłudze klienta, tym bardziej dochodzę do wniosku, że każdy człowiek powinien obowiązkowo spędzić tydzień jako pracownik w miejscach typu: sklep, bar, hotel, call centre. Wielu osobom otworzyłoby to oczy. Zobaczyliby jak to jest fajnie być traktowanym z pogardą, jak szmata, gadać jak do ściany, wysłuchiwać marudzenia, obelg, złośliwości, szyderstw, pogróżek i to za gówniane pieniądze. Większość osób patrzy na wszystko z perspektywy roszczeniowego klienta, któremu należy się wszystko, tu i teraz, który ma zawsze rację a jeśli nie to zacznie płakać, bluzgać, grozić, próbować wykorzystać swoją płeć albo wiek, zaszantażuje złą recenzją w internecie, skargą aż w końcu dostanie to czego chce. Ja patrzę na wszystko z obu perspektyw, klienta i pracownika. Właśnie dlatego zawsze mam szacunek i cierpliwość do ludzi, którzy mnie obsługują zarówno twarzą w twarz jak i przez telefon. To dzięki temu że wiem jak trudna i stresująca jest praca w obsłudze klienta. Niestety, większość ludzi nie ma pojęcia, bo żyją we własnej bańce w której to oni są najważniejsi a reszta ma im usługiwać i akceptować ich każde, nawet najgorsze zachowanie. Będzie tylko gorzej, bo obecne czasy sprzyjają roszczeniowej postawie wobec wszystkiego i wszystkich #zalesie #gownowpis #pracbaza