https://francuskie.pl/definitywny-koniec-projektu-izera-chinczycy-wybrali-wlochy-i-wegry/
Ojej dziwne #izera #gospodarka
https://francuskie.pl/definitywny-koniec-projektu-izera-chinczycy-wybrali-wlochy-i-wegry/
Ojej dziwne #izera #gospodarka
@cebulaZrosolu sam nie wiem, co jest większą tragedią. Opowieści z mchu i paproci o "polskim samochodzie elektrycznym", czy kitajce przejmujący rynek motoryzacyjny w Europie.
No dokładnie, Polski samochód elektryczny który miał być de facto chińskim z innym znaczkiem. Od początku bylo wiadomo że to będzie niewypał
@Kulka a jednak jest szansa, że to wypali gdzie indziej. A więc będziemy mieli sytuację, w której Polacy kupują samochody chińskie, wyprodukowane we Włoszech.
Mam nadzieję, że ktoś w UE w końcu pójdzie po rozum do głowy i zrobi z tym porządek.
@MostlyRenegade Tzn. z czym? Z tym, że nasza branża motoryzacyjna kompletnie przespała sprawę i ma drogie i słabe auta elektryczne i nie może konkurować ani z Teslą, ani z Chińczykami? No tak, najlepiej zamknąć rynek, a potem jeszcze zmusić wszystkich, żeby kupowali drogi europejski szajs.
Mam nadzieję, że będzie na odwrót - europejska branża motoryzacyjna widząc jak jest głęboko w dupie zmusi UE do wycofania się z zakazu samochodów spalinowych i wciąż będziemy mieli wybór.
@MostlyRenegade Nie, bo nie do dziś nie potrafią robić dobrych spalinówek - dlatego się wzięli za elektryki.
Nie nadgonisz 100 lat rozwijania technologii, nawet jak masz miliard ludzi.
@MostlyRenegade Kupili - Volvo. Ale jakoś nie widać, żeby to cokolwiek zmieniło - wciąż nie ma chińskich spalinówek, które by jakkolwiek dorównywały europejskim. Natomiast elektrykami już nas biją na głowę. Nawet Tesla używa ich baterii, a ponoć i cała reszta chińskich aut bywa całkiem dobra.
Oczywiście, że UE pomogło w wykaszaniu konkurencji wprowadzając normy Euro, tak chore, że nawet nasze koncerny musiały oszukiwać, żeby to spełniać. Dzięki temu ani USA, ani Chiny nie stanowiły konkurencji i raczej już nie mają szans. Ale przy elektrykach? Gdzie wszyscy startowali od zera?
Zaloguj się aby komentować