Komentarze (17)
@smierdakow Pagery,telefony a teraz jeszcze panele solarne (a właściwie układy podłączone do internetu zawierające baterie).
Humor humorem a gdzie #cyberbezpieczenstwo ?
Albo Izrael przejął łańcuchy dostaw albo dzieje się coś groźniejszego. Jednym ze skutków będzie zdyskredytowanie elektroniki z Tajwanu i może mieć moim zdaniem to przełożenie na uderzenie Chińskie i reakcję na nie.
tymczasem łap:
I oczywiście zero oburzenia na ten ewidentny terroryzm ze strony którego skutkiem jest również śmierć małych dzieci. Bo oficjalnie celem jest "organizacja terrorystyczna". Tylko że takie ataki bombowe z użyciem powszechnie używanej elektroniki prowadzone na ślepo to jest właśnie terroryzm.
@maximilianan Maciusiów z moderacji spytaj. Pewnie zależy od człowieka który wrzuca.'
W tym przypadku sprawa jest jednak gruba i to poważne zagrożenie związane z #cyberbezpieczenstwo Również zagrożenie dla twojej branży bo zdaje się siedzisz w bateriach do samochodów elektrycznych a nie wiadomo na 100% czy Mossad dokonał podmianki czy raczej dysponuje możliwością zdetonowania sporej części elektroniki zawierającej baterię (a tym jest też nowoczesne auto elektryczne).
@GordonLameman Na razie,ale ty chyba nie rozumiesz jaki jest problem z proliferacją exploitów 0day i backdoorów panie prawnik. Prędzej czy później każdy je ma i dlatego nie powinno się tego robić nawet w "szczytnych celach" (zresztą ten był terroryzmem i tyle). A "hipotetyczne" trojany hardware czy podobne rzeczy nie zawsze da się zablokować patchem czy uprzątnąć prostą naprawą w serwisie. Zresztą nie patchowanego przestarzałego software w internecie jest też dość i to już jest problem z #cyberbezpieczenstwo #cybersecurity .Tak samo jak problemem jest to,że nie wszystkie telefony z Androidem da się aktualizować do najnowszej wersji i to,że mało kto to nawet robi.
Chyba,że przejęli łańcuch dostaw,wtedy nie jest tak źle ale i tak stwarza możliwość,że to samo zaczną robić terroryści czy inne wywiady. Kaida swego czasu przemyciła bombę w tonerze od wysłanej samolotem drukarki i wysadziła tak samolot.
Zaloguj się aby komentować


